« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Ahmet Nur Çebi: Trabzonspor bizden hesap soramaz!

Beşiktaş İkinci Başkanı Ahmet Nur Çebi, Tolgay Arslan transferi nedeniyle kendilerini ağır biçimde eleştiren Trabzonspor yöneticilerine sert çıktı. Yazılı bir açıklama yapan Çebi, babası Yaşar Kaptan Çebi'nin bordo mavili kulübe maddi yardım yaptığını hatırlatarak, "Trabzonspor geçmişte Tolga Zengin için bize jest yapmıştır. Ancak bu iyi niyetin karşılığı Yaşar Kaptan Çebi tarafından yapılan desteklerle fazlasıyla verilmiştir. Biz bu olayda transfer etiğine uyduk ve kimseye hesap vermek zorunda değiliz. Buna ek olarak transfer görüşmelerinde maddi tekliflerin tek başına belirleyici olmadığının Tolgay Arslan vesilesiyle anlaşıldığına inanıyorum" dedi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Beşiktaş Kulübü İkinci Başkanı ve Futbol Şubesi Başkanı Ahmet Nur Çebi, Tolgay Arslan transferinin detaylarıyla ilgili yazılı bir açıklama yaptı. Açıklamanın tam metni şöyle;

"TRANSFER ETİĞİNE UYDUK"
"Bilindiği üzere bir süredir kulübümüzün transfer listesinde bulunan Tolgay Arslan'la ilgili görüşmeler artık tamamlanma aşamasına gelmiştir. Bu süreç devam ederken Trabzonspor Kulübü de transfer görüşmelerine müdahil olmuş ve teklifte bulunmuştur. Beşiktaş Tolgay Arslan'ın transferinde prensiplerinden vazgeçmeden, açık artırma usulünden uzak, transfer etiğine uygun şekilde hareket etmiş ve anlaşmaya varmıştır.

"ŞAHSIMA YÖNELTİLEN SUÇLAMALAR ASILSIZ"
Bu tutumumuz Tolgay Arslan ve menajerinden teyit edilebileceği gibi; bahsi geçen transferdeki gelişmelere bakıldığında şahsıma yöneltilen suçlamanın asılsız olduğu kolaylıkla görülebilir. Fotoğraflarla anlaşma yapıldığı Almanya'dan ilan edilen bir transfer görüşmesinin olumsuz sonuçlanması Trabzonspor'u idare edenleri mutsuz etmiş olabilir. Bu sebeple, hakikatle bağdaşmayan bazı söylemleri ve bir suçlu ya da hedef gösterme çabalarını anlayışla karşılıyorum. Ancak dikkatimi çeken iki yanlışı düzeltmek mecburiyetindeyim...

Ahmet Nur Çebi: Trabzonspor bizden hesap soramaz TOLGAY ARSLAN YARALI GELDİ!

"TOLGA ZENGİN'DE JEST YAPTILAR AMA..."
Takım kaptanımız Tolga Zengin'in transferinde Trabzonspor kulübü yöneticilerinin görüşmeleri zorlaştırmayarak jest yaptığı doğrudur. Fakat gösterilen bu iyi niyetin karşılığı Sayın Yaşar Kaptan Çebi tarafından zaman zaman Trabzonspor'a yapılan desteklerle fazlasıyla verilmiştir. Haliyle kimsenin kimseye borçlu olmadığının bilinmesinde fayda bulunmaktadır.

"OLCAN'LA İLGİLİ SÖZÜ BİZ DEĞİL GALATASARAYLILAR SÖYLEDİ"
Trabzonspor'da oynadığı dönem transfer şartlarını öğrenmek istediğimiz Olcan Adın'la ilgili görüşmelerde ise iddia edildiği gibi Galatasaraylı yöneticilere, "Oyuncunun bonservisi için 2.5 milyon Euro'dan fazla vermeyiz" şeklinde bir beyanımız olmamıştır. Tam ters şekilde; bu ifade Olcan Adın'ın şu an faal futbol yaşantısına devam ettiği kulübün üst düzey bir profesyoneli tarafından 'bize' iletilmiştir. Üzerinden zaman geçtiği için yanlış hatırladığını zannediyorum.

"BAŞKASININ TEKLİFİ BİZİ İLGİLENDİRMEZ"
İlgilendiğimiz bir oyuncuya başka bir kulübün teklif miktarı bizi ilgilendirmediği gibi az veya çok bulmamız; ya da daha fazlasına veya düşüğüne yönlendirmemiz, bilgi vermemiz söz konusu dahi olamaz. Buna ek olarak transfer görüşmelerinde maddi tekliflerin tek başına belirleyici olmadığının Tolgay Arslan vesilesiyle de tekrar anlaşıldığına inanıyorum. Transferin doğası gereği yapılan özel konuşmalara kişisel anlamlar yükleyerek konunun muhataplarını suçlamak sağlıklı bir bakış açısı değildir.

"KİMSEYE HESAP VERMEK ZORUNDA DEĞİLİZ"
Bilinmesini isterim ki; Beşiktaş JK menfaatlerini, evrensel ahlakın ve Beşiktaşlılığın yazılı olmayan kurallarına ve hukukun çizdiği sınırlara riayet ederek korumaya özen göstermeye devam edeceğiz. Bu şekilde hareket eden hiç bir Beşiktaş sevdalısının, Beşiktaş JK camiası haricinde herhangi bir kurum veya kişiye hesap verme mecburiyeti ise yoktur."


Bunları da Beğenebilirsiniz