İSTANBUL HABERLERİ

Ahmet Nur Çebi Şenol Güneş,Talisca ve Aboubakar'ın takımdaki geleceğini değerlendirdi

DHA
27.04.2017 - 13:17Son Güncelleme :
Ahmet Nur Çebi Şenol Güneş,Talisca ve Aboubakarın takımdaki geleceğini değerlendirdi
DHA

"Şenol Güneş'in kalma ihtimalini yüzde yüz görüyorum"

''Talisca kalmak istiyor ama Benfica satmak isterse önce bizimle konuşacak''

''Aboubakar için düşündüğümüz rakam belli''

''Bu sezon iyi satıp iyi almalıyız''

''TFF kamuoyunu inandırmak için açıklama yapmalı''

ALİ DANAŞ - İSTANBUL - (DHA) Beşiktaş Kulübü 2.Başkanı Ahmet Nur Çebi, Siyah Beyazlıların bu sabah yaptığı idmanı izledi. Antrenmanın bir bölümünde basın mensupları ile sohbet eden Çebi önümüzdeki sezon kalıp kalmayacakları merak edilen Şenol Güneş, Talisca ce Aboubakar için de açıklamalarda bulundu.
"ŞENOL GÜNEŞ'İN KALMA İHTİMALİNİ YÜZDE YÜZ GÖRÜYORUM"
İlk olarak söze teknik direktör Şenol Güneş'ten başlayan Ahmet Nur Çebi "Şenol hocamızın bir yıl daha opsiyonu var.Ama sürekli haber yapılıyor 'kalacak mı kalmayacak mı' diye.Bakın net söylüyorum Şenol Güneş yüzde 100 kalacak. Yüzde 99 bile demiyorum yüzde 100 diyorum.Daha ne söyliyeyim " dedi. 
''TALİSCA KALMAK İSTİYOR AMA BENFİCA SATMAK İSTERSE ÖNCE BİZİMLE KONUŞACAK''
Talisca'nın Beşiktaş'ta çok büyük sıçrama yaptığını ve Avrupa'dan bir çok takımın gündemine gelmeye başladığını söyleyen Çebi " Talisca formu itibari ile çok gündemde olan bir oyuncu.Biz de O'nun bu formundan çok mutluyuz.Bir yıl daha sözleşmemiz var ve kendisi de kalmak istediğini her fırsatta söylüyor.Ama transferin de bazı gerçekleri var. Benfica eğer Talisca'yı satmak isterse anlaştığı rakamı önce bize teklif etmek zorunda. Eğer biz önerdikleri rakamları kabul edersek bizde kalır, kabul etmezsek ve bu çok önemli bir ayrıntı oyuncunun kendiside gitmek isterse başka takıma gider.Buna yapacak bir şey yok. Çünkü zaten satın alma opsiyonu 25 milyon Euro ve bizim bu rakamı vermemiz mümkün değil. Ama bir gerçek var; Benfica eğer Talisca'nın değerini daha da artırmak istiyorsa bir yıl daha bizde kalmasını isteyecektir. Doğrusu da budur,bir yıl daha bizde kalırsa hem Benfica'ya hem bize çok faydalı olacaktır'' diye konuştu.
''ABOUBAKAR İÇİN DÜŞÜNDÜĞÜMÜZ RAKAM BELLİ''
Bir diğer kiralık futbolcu Aboubakar'ın kalma ihtimalini de değerlendiren Ahmet Nur Çebi '' Aboubakar'ın satın alma opsiyonu zaten bizde. Ama o rakam da 10 milyon Euro.Önce kiralık olarak kalması için görüşeceğiz ama Porto'daki sözleşmesinin 1 yıl sonra bitecek olması bu ihtimali neredeyse sıfıra indiriyor.Çeşitli opsiyonlar var bunların üzerinde çalışıyoruz. Çünkü 10 milyon Euro veremeyiz. Bizim bu transfer döneminde bir futbolcu için verebileceğimiz maksimum rakam 5-6 milyon Euro seviyelerinde olacak, bu rakam da satacağımız oyunculardan gelecek rakamlara göre şekillenecek. Porto ile oturup konuşacağız ve bu transferi makul bir rakama çekmeye çalışacağız. Şimdiden konuşmak için erken.Transfer döneminde her an her şey değişebiliyor'' dedi.
''BU SEZON İYİ SATIP  İYİ ALMALIYIZ''
Takımdan ayrılmak isteyen bir oyuncu olmadığını ifade eden Çebi ''Takımda arkadaşlık ve dostluk üst seviyede.Herkes çok mutlu ve kimse gitmek istemiyor.Ancak benim şahsi görüşüm değerini bulan oyuncu için gelen tekliflerin değerlendirilmesi yönünde.Bu transfer döneminde iyi satıp iyi almalıyız.Bunu yapmazsak pişmanlığını daha sonra çok yaşıyoruz.Daha önce örnekleri var herkes biliyor bunu.'' şeklinde konuştu.
''TFF KAMUOYUNU İNANDIRMAK İÇİN AÇIKLAMA YAPMALI''
Medipol Başakşehir oyuncularının aldığı cezalar ile ilgili açıklama yapmayacaklarını belirten Ahmet Nur Çebi '' Biz bu konunun dışındayız ve cezalar ile ilgili açıklama yapmayacağız.Ancak kamuoyunda bir infial var ve bu infiali en aza indirmek için TFF'nin gereken açıklamayı yapması lazım.Kamuoyunu inandırması lazım.Bizim söyleyeceğimiz tek şey hafta sonu M.Başakşehir ile çok önemli maçımız var çıkıp oynayacağız ve kazanmak için elimizden geleni yapacağız.'' dedi.
Çebi son olarak Gökhan Töre'nin önümüzdeki sezon takıma katılacağını ve Şenol Güneş'in onu tekrar eski formuna ulaştıracağına inandığını da sözlerine ekledi.


 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İstanbul haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İstanbul ilinden Ahmet Nur Çebi Şenol Güneş,Talisca ve Aboubakar'ın takımdaki geleceğini değerlendirdi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Nisan 2017 tarihinde saat 13 17’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Ahmet Nur Çebi Şenol Güneş,Talisca ve Aboubakar'ın takımdaki geleceğini değerlendirdi haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı