« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Ahmet Kaya: Korkunun bedeli

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Ammet KAYA

Hiç korku filmi izlediniz mi? Ben dün akşam izledim. Kamil Ocak Stadı'nda oynayan bu filmin yönetmeni Gaziantepspor Teknik Direktörü, Erdoğan Arıca'ydı. Sahneyi ise, Gaziantepsporlu futbolcular paylaşmışlardı.

Oysa bu senaryoya hiç gerek yoktu. 15 gün önce Alaves'i kendi evinde silkeleyen, G.Antepspor'un rakibinden korkması için, çekinmesi için hiç bir sebep yoktu.

Ancak başlama düdüğü ile birlikte gördük ki, Antep ürkekti. Oyunu kendi alanında kabul ediyor, kontra paslarla atağa kalkıyor, gol arıyordu. Oysa biz daha farklı bir Antep hayal ediyorduk. Rakibini boğan, - ki bu güce fazlasıyla sahiplerdi - silkeleyen bir takım düşlüyorduk.

PANİK

Bütün bunlara rağmen ilk yarıda 2 kez öne geçtik. Ve devreyi de önde kapadık. Bu büyük bir avantajdı. Ama sevinemiyorduk. Sevinemiyorduk, çünkü sahnelenen bir korku filmiydi.

Biz golleri attıkça, korkuyor, siniyor, kendi alanımıza kapanıyor ve avantajı koruma çabasıyla panik içinde hata üstüne hata yapıyorduk. Evet, kaleci Ömer gollerde hatalıydı. Savunma da hatalıydı, orta sahada. Bunlar futbolun içindeki hatalardı.

Ancak en büyük hata korkuydu. Ve Antep, bu korkunun bedelini çok rahat atlayabileceği bir turu rakibine hediye ederek ödedi. Gerçekten çok yazık.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler