ERZURUM HABERLERİ

Ahmet Hamdi Tanpınar Bilgi Evi açıldı

DHA
28.04.2017 - 13:23Son Güncelleme :
DHA

ERZURUM, (DHA)-Erzurum Büyükşehir Belediyesinin Palandöken ilçesi Yunus Mahallesi'nde yaptırdığı Ahmet Hamdi Tanpınar Bilgi Evi törenle hizmete açıldı.
    Bilgi Evi'nin 128 yıldır ülkeye pek çok devlet adamı ve sanatçı yetiştirerek Türkiye'nin kalkınmasına katkıda bulunan Türk edebiyatının önemli isimlerinden Ahmet Hamdi Tanpınar'ın ismini taşıdığını hatırlatan Büyükşehir Belediye Başkan Mehmet Sekmen, Bilgi Evi'nde Tanpınar gibi milli ruha yön verecek gençler ile aydınların yetişeceğine inandığını söyledi. Sekmen, "Yatırımlarla, projelerle şehrin kaynaklarını ve topraktaki cevheri işlemeye devam ediyoruz. Erzurum'un kalkınma ve yatırım senesi olarak ilan edilen 2017’de de söz verdiğimiz projeleri tek tek hayata geçirerek vatandaşlarımızın emrine sunuyoruz. İl genelinde devam eden yatırım seferberliğiyle alt ve üst yapıda, kentsel dönüşümde, kentsel tasarımlarda, tarımda, hayvancılıkta, ulaşımda, çevrede, ekonomide, istihdamda kısacası hayatın her bir anında ülkemizin en kadim şehri olan Anadolu'nun zirve kentini yeniden ihya ve inşa ediyoruz. Erzurum Büyükşehir Belediyesi, şehrin kaynaklarını, keşfedilmemiş özelliklerini ortaya çıkarmaya ve bu topraklardaki cevheri işlemeye devam ediyor."
    Yapılan konuşmaların ardından içerisinde kütüphaneden, spor salonunan kadar birçok aktivitineni yapıldığı Ahmet Hamdi Tanpınar Bilgi Evi törenle hizmete açıldı.

FOTOĞRAFLI
 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Erzurum haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Erzurum ilinden Ahmet Hamdi Tanpınar Bilgi Evi açıldı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Nisan 2017 tarihinde saat 13 23’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Ahmet Hamdi Tanpınar Bilgi Evi açıldı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı