Ege Haberleri

EGE

  Ahmet Hakan İEF’ye konuktu

  İZMİR (DHA)
  06 Eylül 2012 - 10:48Son Güncelleme : 06 Eylül 2012 - 10:47

  İzmir Enternasyonal Fuarı’nda söyleşi maratonuna konuk olan Hürriyet Gazetesi yazarı Ahmet Hakan, güncel sorunların yanında, İzmir’e ilişkin gözlemlerini de anlattı.


  81. İzmir Enternasyonal Fuarı’ndaki “Özgür Mikrofon Söyleşileri”nin konuğu Hürriyet Gazetesi yazarı Ahmet Hakan oldu. İzmir Sanat’ın bahçesinde gerçekleştirilen söyleşiye Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, İzmir Milletvekili Alaattin Yüksel, İZFAŞ Genel Müdür Vekili Mehmet Şakir Örs ve vatandaşlar katıldı. Söyleşinin moderatörlüğünü ise Hürriyet Gazetesi muhabiri Banu Şen yaptı.
  Söyleşide güncel politikadan Türkiye’nin Suriye politikasına ve terör olaylarına kadar pek çok önemli konu tartışılırken, Hakan, İzmir’e ilişkin izlenim ve gözlemlerini de anlattı. İzmir’i sevdiğini dile getiren Hakan, “İzmir benim için, tek kelimeyle ya da tek bir ideolojik duruşla tarif edilebilecek kent değil. İnsanların farklı yaşam tarzlarına, birbirlerine saygıyla baktıkları, bunun tarihinin yazıldığı, uygar bir şehir. Geldiğim zaman hep bu hayalime uygun bir İzmir tablosuyla karşılaşıyorum. Burasıyla ilgili medyada yer alan, tutucu olduğu, sadece belli ideolojik görüşlerin hayat hakkı bulabildiği gibi yaftalamaları doğru bulmuyorum. Bunların testini yaptım ve böyle bir tabloyla karşılaşmadım. İzmir’de, medeni, okuyan, birbiriyle iyi iletişim kuran insanlarla karşılaştım. Birbirlerinin görüşlerine saygı duyuyorlar. Burada okuyan, gündemi takip eden bir kitle var” diye konuştu.
  Söyleşinin sonunda Başkan Aziz Kocaoğlu, Ahmet Hakan’a bir teşekkür plaketi sundu.

  Ahmet Hakan İEF’ye konuktu

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı