ORDU HABERLERİ

Ahmet Hakan’a Saldırıya Kınama

IHA
01.10.2015 - 13:43Son Güncelleme :

YEREL HABERLER ORDU

IHA

Ordu 19 Eylül Gazeteciler Derneği, gazeteci Ahmet Hakan’a yönelik olarak yapılan saldırıyı kınadı.
19 Eylül Gazeteciler Derneği Yönetim Kurulu adına açıklama yapan Hasan Özata, hiç ama hiç yaşanmaması gereken günleri yaşandığını belirtti. Ahmet Hakan’a yapılan saldırının organize ve planlı olduğunun anlaşıldığını belirten Özata, “Bu saldırıyı bilfiil yapanlar kadar azmettirenlerin de bulunarak adalete teslim edilmesini ve en ağır cezaya çarptırılmasını bekliyoruz. Basına yönelik bu ve benzer saldırılar yerel, ulusal, uluslararası ayrımı yapmaksızın tüm gazetecileri tehdit eder noktaya gelmiştir” dedi.
Özata, açıklamasında şu görüşlere yer verdi:
“Türkiye’de tek tek gazeteciler ya da medya kuruluşlarını gruplar halinde siyasi bir hedef haline getirip düşman ilan edilmesine son verilmelidir. Ülkenin çok büyük ve daha vahim sorunları dururken, gazete ve gazeteciler seçim kampanyasının bir malzemesi olmaktan çıkartılmalıdır. Basın mensuplarına yönelik bu tür saldırılar karşısında tüm basın emekçilerinin, gazete sahiplerinin, siyasi partilerin, sivil toplum kuruluşlarının ve haber alma hakkını kullanan okurların ortak tavır takınmasını umut ediyor, gazeteci Ahmet Hakan’a, mesai arkadaşlarına ve tüm gazetecilere geçmiş olsun diyoruz”.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ordu haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ordu ilinden Ahmet Hakan’a Saldırıya Kınama hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 01 Ekim 2015 tarihinde saat 13 43’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Ahmet Hakan’a Saldırıya Kınama haberi güncellenecektir.

  ORDU NAMAZ VAKİTLERİ
  23 Ekim 2017, Pazartesi
  • İmsak
   05:00
  • Guneş
   06:41
  • Öğle
   12:24
  • İkindi
   15:21
  • Akşam
   17:45
  • Yatsı
   19:14
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı