Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Ahmet Gökçek'e cevap

Futbol gündemi Ankaragücünde yaşanan gelişmelere odaklanırken, Ankaragücü Başkanı Ahmet Gökçek'in dün yaptığı açıklamalar bomba etkisi yarattı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Gökçek, hem Karaman hem de eski başkan ve başkanvekili Serdar Özersin'i suçladı. Radyospor'da Aydın Cingöz ile Haber Aktif programına katılan Serdar Özersin gündem yaratacak açıklamalar yaptı. İşte Özersi'in açıklamaları:

TOPLANTI BENDEN HABERSİZ YAPILDI   

Sözlerine "ben bu kulübün başkanvekiliyim" diye başlayan Serdar Özersin, "Benden habersiz böyle bir basın toplantısını etik bulmuyorum. Ahmet Gökçek'in basın toplantısını yapacağından haberim yoktu. Ama çokta güzel oldu. Ben 12 Aralık'ta 2008'de başkan seçildim. Hikmet Karaman ile yapılan sözleşminin tarihi 24 Şubat 2009. Bu sözleşme yapıldığında Ankaragücü çok zor durumdaydı. Hakan Kutlu görevden ayrılınca Hikmet Karaman ile görüştük. O dönem Cengiz Topel Yıldırım başkanvekiliydi. Cengiz bey benden sonra başklan olacağı belli olduğu için Cengiz bey ile Cemal Aydın İstanbul'a gidip Hikmet Karaman ile anlaştılar. Hikmet hoca ile bütün anlaşmayı yapan Cengiz bey. Bahsedildiği gibi 1.700 bin dolar gibi bir paraya Hikmet hoca ile anlaşmadık. Yanlış bilgi veriyorlar. Cengiz Topel Yıldırım kongreden önce geldi ve dedi ki "ben nasıl olsa başkan olacağım. Hikmet hoca antremanlara çıkmak için sözleşme izmalanmasını istiyor. Kongreyi beklemeyelim nasıl olsa ben başkan olacağım, hocayla sözleşme yeni imzalayalım" dedi. Sözleşme imzalandı federasyona verildi ve üzerinden aylar geçti. Bu sözleşminin üstüne transferler yapıldı, sezon açıldı., 30 Ağustos'ta  Ahmet Gökçek başkan seçildi ve bugün 12 Kasım. Bakın bu sözleşmeyi ben kulüp başkanı sıfatıyla imzaladım" dedi.

BAŞKAN HERKESLE SÖZLEŞME İMZALAR
Ahmet Gökçek'in "Serdar Özersin'in imza yetkisi yok" şeklindeki açıklamasının hatırlatılması üzerine sözlerini sertleştiren Özersin: "Bir başkanının teknik adamla sözleşme imzalayamaması nerde görülmüş. Antrenörle imzalayacağım ama teknik adamla imzalayamayacağım!  Bir imza sirküleri çıkarmışlar, imza sirkülerinde herkes ile sözleşme imzalama yetkim var ama teknik direktörle sözleşme imzalama yetkim yok!  Bakın ben avukatım"

GÖKÇEK'İN AÇIKLAMALARI ÇOK ÇİRKİN
"Ahmer Gökçek'in "kongreden bir gün önce sözleşme imzalanmasının altında art niyet var" açıklaması çok çirkin. bir ifade şekli. Şerefim üzerine yemin ederim ki biz ufak hesap peşinde koşmadık. Biz bu sözleşmeleri yaparken düşer miyiz diye korkuyorduk. Biz cebimizden para harcayarak bu kulübü ayakta tutmaya çalıştık. Bu kulübün geliri mi vardı, sahip çıkan mı vardı? Kaldi ki Hikmet Karaman gelmek istemedi. Cemal Aydın ikna etti. 'Bu takımı sen düzlüğe çıkarırsın, burayı iyi tanıyorsun' diye. Bu konuşmalar yapılırken yeni başkan olacak Cengiz Topel Yıldırım da var."

GÖKÇEK İLE KARAMAN ARASINDA SORUN VARDI
Yaşananların arkasında Gökçek ile Karaman arasındaki sorunların olduğunu söyleyen Serdar Özersin açıklamalarına şöyle devam etti: "Şimdi Ahmet bey ile Hikmet Karaman arasında Ankaraspor döneminden gelen  çalışmama isteksizliğini "Serdar Özersin'in imza yetkisi yoktu" gibi bir gerekçe altına gizleyerek kamuoyuna açıklamasını etik ve uygun bulmuyorum. 30 Ağustos'ta siz kulüp başkanı seçildiniz, şimdi Hikmet hocayı göndermek için benim imza yetkim tartışılıyor. Madem öyle Ahmet kardeşim neden hocaya parasını verelim, kötü sonuçlar olduğu için ayrılmak istiyoruz diyorsun."

BÖYLE BİR AÇIKLAMA OLUR MU?
"Bütün başkanlara soruyorum böyle bir açıklama olabilir mi? Sözleşmenin şartları deniliyor. Yapılan sözleşme Süper Lig'de ki tüm kulüplerin sözleşmeleriyle aynı şartlara sahiptir. Ahmet bey diyor ki 'biz ücrete takılmıyoruz biz sınırsız şartlara takılıyoruz.' Hocaya otel yeri vermek, araba tahsis etmek, takım ligde kalması halinde hocaya prim vermek.Bunların nerseinde sınırsız şart var. Hikmet hocanın sözleşmesinde kesinlikle hiç bir ağır şart yok. Spor hukuku ile uğraşan bir adam olarak söylüyorum bunu."

1.700 BİN DOLARLIK ANLAŞMA YOK
Sözleşmede yıllık 1.700 bin dolarlık bir anlaşma var mı? Şeklindeki soru üzerine Özersin: "Böyle bir rakam sözleşmede yok.  İlk yıl sözleşmesi 500 bin, bu sezon 700 bin dolardır. Şimdi ne oldu? Şampiyonluk, Türkiye Kupası, Avrupa Kupasına katılma primleri var. Bunları vermedik ki. Bunlar nasıl gündeme getirilir. Eğer Ankaragücü Türkiye Kupasını kazanırsa ben cebimden 100 bin dolar vereceğim. Bunu gerekçe göstererek Karaman ile yolları ayırmak istiyoruz demek etik değil. Bu olayın arkasında Ahmet Gökçek ile  Hikmet Karaman arasında geçmişten gelen bir çalışmama arzusu var. Peki benim imzam geçersiz ise federasyon nasıl çalışma izni verdi?"

ÇOK MUTSUZUM
Göreve devam edecek misiniz? sorusunaysa Özersin: "Daha kararımı vermedim ama bu şartlarda bu yönetimde çok mutsuzum. Ben hayretle izliyorum bütün bu yaşananları. Hikmet hocayı sever ya da sevmezssiniz. Çalışrı ya da çalışmazssınız. Art niyet aranacaksa eğer art niyet aranacak çok konu var. Bende bir basın toplantısı yapacağım. İnsanlar bir şeyler yapacaksa başkasının üstüne basarak gelmemeli. Bu olayı benim yetkim üzerinden çözmeye çalışırsanız sıkıntı olur. Aradan geçmiş 10 ay siz bunu bu şekilde çözmeye çalışıyorsunuz! Ankaragücü'nde yöneticilik yapmak zordur çünkü bu kulübün etik değerleri vardır. Benin başkanım benden habersiz böyle bir toplantı yapamaz. Danışıklı dövüş var deniliyor. Bende şimdi soruyorum bu iddianızı kanıtlayın. Bakalım kanıtlayabilecek misiniz?"


Bunları da Beğenebilirsiniz