Gündem Haberleri

  Ahmet Ertegün Grammy Müzik Ödülleri'ne aday gösterildi

  NEW YORK (A.A)
  05.02.2006 - 08:20 | Son Güncelleme:

  “Atlantic Records” plak şirketinin kurucusu ve başkanı Ahmet Ertegün, müzik dünyasının en saygın ödüllerinden Grammy Müzik Ödülleri'nin 48'incisine gösterilen adaylar arasında yer aldı.

  Ahmet Ertegün'ün basın sözcüsü tarafından yapılan açıklamada, Ertegün'ün, Amerikalı ünlü caz yorumcusu Ray Charles'ın 1952-1959 yılları arasında seslendirdiği kayıtlardan derlenen “Pure Genius: The Complete Atlantic Recordings” adlı kolleksiyonun yapımcısı olarak, ”En İyi Tarihi Albüm” kategorisinde Grammy müzik ödüllerine aday gösterildiği bildirildi.

  1952 yılında Ray Charles'ı, “Atlantic Records” şirketine dahil eden Ertegün'ün, Charles'ın pek çok başarılı albümüne yapımcı olarak imza attığı hatırlatılan açıklamada, 'Atlantic/Rhino Records” tarafından piyasaya sürülen 8 disklik kolleksiyonun önsözünü de Ertegün'ün kaleme aldığı belirtildi.

  48. Grammy Müzik Ödülleri, 8 Şubat Çarşamba günü Los Angeles'ta yapılacak bir törenle sahiplerini bulacak. Televizyon yayınından önce düzenlenecek özel bir törenle sahibini bulacak olan “En İyi Tarihi Albüm” ödülü, canlı yayında da izleyicilere duyurulacak.

  Ahmet Ertegün, daha önce de üç farklı alanda Grammy ödülüne layık görülmüştü.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı