Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Ahmet Can'ın ölüm nedenini Adli Tıp belirleyecek

  Ramazan ÇETİN/DENİZLİ, (DHA)
  03.07.2007 - 16:03 | Son Güncelleme: 03.07.2007 - 16:03

  DENİZLİ'de annesi ve üvey babası tarafından dövüldüğü iddia edilen ve koma halinde getirildiği hastanede 40 gün yoğun bakımda tutulduktan sonra yaşam savaşını kaybeden 2.5 yaşındaki Ahmet Can Tokur'un kesin ölüm nedeni belirlenemedi. Ahmet Can'ın babası Aydın Çakır, oğlunun ölüm nedeninin adli tıp raporuyla kesinleşeceğini söyleyerek, “Benim oğlum dövülerek öldürüldü” dedi. Aydın Çakır, Cumhuriyet Savcılığı'na giderek, “Oğlumu annesi ile üvey babası döverek öldürdü” iddiasında bulunarak suç duyurusunda bulunmuştu.

  Annesi S.T. ve nikahsız olarak birlikte yaşadığı Ş.B. tarafından ‘merdivenden düştü’ denilerek hastaneye getirilen Ahmet Can Tokur'un, önceki gün beyin ölümü gerçekleşti, dün saat 19.45'te de kalbi durdu. Yaşam destek ünitesinin fişi çekilen Ahmet Can Tokur'un otopsisinde kafatasında çatlak olduğu belirlendi, dayak ve işkence izine rastlanmadı. Ahmet Can'ın kesin ölüm nedeninin anlaşılması için vücudundan alınan parçalar İstanbul Adli Tıp Kurumu'na gönderildi.

  Cezaevinden yeni çıkan baba Aydın Çakır, anneanne Meliha Tokur, nikahsız eşi Ramazan Özdemir ve yakınları, Ahmet Can Tokur'un cenazesini almak için Pamukkale Üniversitesi Hastanesi morguna geldi. Otopsi sonrası Cumhuriyet Savcılığı, Ahmet Can Tokur'un cenazesini Çameli İlçesi'nin Gökçeyaka Köyü'nde toprağa verilmek üzere baba Aydın Çakır'a teslim etti. Kucağında Ahmet Can Tokur'un cesediyle çıkan Ramazan Özdemir, gözyaşlarını tutamazken, anneanne Meliha Tokur, torunu için ağıtlar yaktı. Sinir krizi geçiren Meliha Tokur'u yakınları güçlükle sakinleştirdi. Kardeşinin öldüğünün farkında olmayan 8 yaşındaki Fırat Can Çakır ise babasına sarılarak ağladı.

  Baba Aydın Çakır, oğlunun ölüm nedeninin adli tıp raporuyla kesinleşeceğini söyleyerek, “Benim oğlum dövülerek öldürüldü” diyerek, iddiasını yineledi. Babasına sarılarak gözyaşı döken Fırat Can Çakır annesinin, kardeşi ve kendisini sürekli dövdüğünü söyleyerek, “Annem ikimizi dövmüştü, ‘Düştü’ diye yalan söylüyor. Kardeşimin tırnakları sökülmüştü. Bizi sürekli dövüyordu. Kardeşim altına yapıyordu, annemin altını temizlemesini istemiyordu. Bu yüzden annem kardeşimi dövüyordu” dedi. Ahmet Can Tokur'un cenazesi, toprağa verilmek üzere Çameli İlçesi'nin Gökçeyaka Köyü'ne götürüldü.

  Bu arada anneanne Meliha Tokur ve baba Aydın Çakır'ın suç duyurusu üzerine Denizli Cumhuriyet Savcılığı olayla ilgili soruşturma başlattı. Polis kayıtlarına ‘düşme’ olarak geçen olayla ilgili adli soruşturma kapsamında anne S.T. ve birlikte yaşadığı Ş.B.'nin ifadelerinin alınması için polise talimat verildi. Polis, ifadelerini almak için anne S.T. ve Ş.B.'yi aramaya başladı. Soruşturma kapsamında savcı, anneanne Meliha Tokur, baba Aydın Çakır ve ağabeyi Fırat Can Çakır ile Ramazan Özdemir'in ifadesini aldı. Savcılık soruşturması ve Adli Tıp Kurumu'ndan gelecek kesin ölüm raporu doğrultusunda dava açılıp açılmamasına karar verileceği belirtildi.

   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı