« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Ahmet Çakar: Gücünüz Beşiktaş'a mı yetiyor!

Yorumcu Ahmet Çakar, Beşiktaş-Galatasaray maçı ile ilgili değerlendirmesinde hakemlere öfke saçtı: "Beyler, Fenerbahçe'ye, Galatasaray'a gücünüz yetmiyor da, Beşiktaş'a mı yetiyor!"

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Yorumcu Ahmet Çakar, Beyaz TV'de yayınlanan Beyaz Futbol programında, Beşiktaş-Galatasaray maçının hakemi Cüneyt Çakır'a ağır eleştirilerde bulundu. Siyah beyazlı takıma sezon başından bu yana haksız kırmızı kartlar verildiğini savunan Çakar'ın bazı yorumları şöyle:

- Sezon başından Bir defa o 7 değil 5 kart. Onun ikisini silin.

- Bundan 2.5 ay önce 'hakemler Beşiktaş'ı şampiyon mu yapmak istiyor' diye talihsiz bir söylemde bulunmuştum, şimdi düzeltiyorum. Beyler Fenerbahçe'ye Galatasaray'a gücünüz yetmiyor da, Beşiktaş'a mı yetiyor! Bugün Veli atıldı, başını önüne eğdi çıktı.

Ahmet Çakar: Gücünüz Beşiktaşa mı yetiyor ATIBA İNAT YÜZÜNDEN ATILDI, CEZASI AĞIR OLACAK

- Atiba'nın atılması bu maça yansır. Atiba çok stratejik bir oyuncu, defansın önünde oynuyor. Geçen hafta Atiba, dünya futbol tarihinde olmayan bir şekilde 3 santim için oyundan attılar.

- Hareket yapan Sneijder'e tık yok, rakibin boğazına sarılan Selçuk'a tık yok. Beşiktaş centilmen diye abuk subuk kırmızı kart görüyorsa, bunları söylemek benim görevim.

- 3 santimden dolayı ego savaşı yapmak, manyakça bir disiplin sağlamak Türk hakemliğine ihanettir.

- Ben şimdi soruyorum, o pozisyonda Atiba değil de Emre olsaydı ya da Melo olsaydı veya uluslararası bir maçta Cristiano Ronaldo, Messi olsaydı, atabilir miydiniz!


Bunları da Beğenebilirsiniz