« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Ahmet Bulut: Arda ile birbirimize sarılıp ağladık

Yılın transferi Arda Turan, yeni takımı Barcelona ile basın önünde imza atmak üzere dün Barcelona'ya gitti. Yıldız oyuncunun menajeri Ahmet Bulut, "İmzalar atıldıktan sonra çok duygulandık. Birbirimize sarılıp ağlamaya başladık" dedi. Arda Turan için bugün TSİ 11.00'de imza töreni düzenlenecek.

Koray DURKAL
SON GÜNCELLEME

Bütün Avrupa’da yılın transferi olarak lanse edilen Arda Turan’ın Atletico Madrid’den Barcelona’ya geçişinde dün yeni bir aşamaya gelindi. Milli futbolcumuz, resmi işlemleri tamamlamak üzere THY’nin TK 1855 sefer sayılı uçağıyla İstanbul’dan Barcelona’ya uçtu. Arda’nın artık “Barcelona futbolcusu” sıfatıyla yaptığı bu İspanya seyahatinde Hürriyet’te yanındaydı.

SÖZ VERDiM KONUŞAMAM

Uçak, İstanbul’dan kalktıktan kısa süre sonra konuşmak üzere Arda’nın yanına gittik. Çok sıcak karşıladı ama yeni kulübüyle anlaşmasına sonuna kadar bağlıydı. “Sizinle röportaj yapamam. Barcelona yetkililerine bir söz verdim, bunu bozamam” diyordu.
Israrımıza karşılık yine Barcelona’nın anlaşmasını gererkçe gösterirken, “Bu transferde benim bir payım yok. Bu tamamen menajerim Ahmet Bulut’un başarısıdır” dedi.
Ve söz doğal olarak Ahmet Bulut’un oldu. Arda’nın yanında biz sorduk son yılların ses getiren menajeri anlattı:

SANA BiR SÜRPRİZİM VAR

“Iki ay önce Arda’yı aradım. ‘Seninle acilen görüşmem lazım’ dedim. ‘Telefonda söyle’ dedi ama kabul etmedim. ‘Hemen buluşalım, sana bir sürprizim var’ dedim.
“Bir araya geldik, ilk sözüm “Arda sana bir şey söyleyeceğim ama yemin et, anne ve babana dahi söylemeyeceksin” oldu. Kabul etti, ‘Barcelona’ya gidiyoruz’ dedim. İnanamadı. Iki hafta sonra ona Barcelona Kulübü’nde yaptığımız görüşmenin fotoğrafını yolladım.”

İLK TEMAS PARİS’TE OLDU

Demba Ba transferi için Paris’e gitmiştim. Herkes beni Arda için PSG ile görüşüyorum sandı ama Demba Ba için gitmiştim. Beni Hyatt Otel’de gören bazı Türkler olayı farklı yorumladı. Ancak biz Barcelona ile görüştük ve transferde anlaştık.

Ahmet Bulut: Arda ile birbirimize sarılıp ağladık
İBİZA’DA ZORLU GÖRÜŞME

“Görüşmeden birkaç hafta sonra Ibiza’ya gittik. Atletico’nun sahibi ve başkanıyla görüştük orada. Çünkü Arda’nın transferine izin vermiyorlardı. Ama sağolsunlar sonrasında Arda’yı kırmadılar. Sağlık kontrolünü Madrid’de yaptık. Barcelona’nın doktorları oraya geldi.”

“Bu işi sadece Arda ve ben biliyorduk. Kulüp bizden büyük bir titizlikle rica etti. Babası da imza aşamasında öğrendi. İmzalar atıldıktan sonra Arda hocası Fatih Terim’i arayarak durumu anlattı. Ailesi ve yakın çevresindeki herkes imzadan sonra Arda’nın Barça’da olduğunu öğrendi.”

EN İYİ HİKAYEYİ SEN ALDIN

“İmzalar atıldıktan sonra çok duygulandık. Birbirimize sarılıp ağlamaya başladık.” (Bu sırada söze giren Arda Turan bize, ‘En iyi hikayeyi sen alıyorsun’ dedi.)

ÇOK ACILAR ÇEKTIK

“2010 yılında Arda’ya Atletico Madrid’den teklif geldiği günleri hatırlıyorum. O zaman ‘Sahte’ demişlerdi. Hatta bazı haberlere bile ‘İşte sahte teklifin belgesi’ yazdılar. Acı çektik resmen. Ama bunlar bizi yıldırmadı.”

ARTIK DAHA PROFESYONEL

“Arda’nın İspanya kariyeri boyunca değişen tek yönü daha profesyonelleşmesi oldu. Kendine dikkat edip, daha fazla futbola konsantre oldu. Kendine ayırdığı zaman ve Avrupa’daki insanların sporculara gösterdiği saygı da Arda’ya pozitif olarak yansıdı.”

Ahmet Bulut: Arda ile birbirimize sarılıp ağladık
SIRADA BALLON D’OR VAR

“Arda, Messi, Neymar ve Suarez gibi üç silahşörlerin D’Artagnan’ı olacak. Artık yeni hedeflerimiz var. Bunların başında Ballon d’Or geliyor. Ödülü alamasa bile finalistler arasında olması için hedefler belirliyoruz.”

BARÇA ARDA’YI BAŞTAN YARATIYOR

BARCELONA ise yeni oyuncusu Arda Turan için 6 aylık bir adaptasyon programı oluşturdu... Arda’nın Atletico de Madrid’de dört sezon futbol oynamasına rağmen İspanyol dilini henüz öğrenememesi büyük bir handikap olarak gösteriliyor. Arda’nın bu dili öğrenmesi için özel hoca tutulacak, lisan konusunda ısrarcı olunacak. Arda’ya İspanyolcanın dışında Katalan dili de öğretilmeye çalışılacak.
Luis Enrique’nin isteği üzerine Arda başka bir takıma kiralanmayacak ve arkadaşlarıyla birlikte tüm antrenmanlara katılacak.

İMZA TÖRENİ SAAT 11'DE

ARDA Turan, bu sabah TSİ 11.00’de basına tanıtılacak. Ardından, yeni kulübüyle sözleşme imzalayacak olan Arda TSİ 12.30’da yeni formasıyla Nou Camp Stadı’nda taraftarının karşısına çıkacak. Arda, 5 yıllık sözleşme imzalayacak.


Bunları da Beğenebilirsiniz