« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Ahmet Bali yoğun bakımdan çıktı

Bursa'nın İnegöl ilçesinde kanser tedavisi gören ve 4 büyük takım taraftarlarının gerçekleştirdiği kampanya sonucu ameliyat olan Ahmet Bali'nin yoğun bakımdan çıktığı bildirildi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
İnegöl Beşiktaşlılar Derneği Başkanı Yücel Demir, Ahmet Bali'nin önceki gün İstanbul Bahçelievler Medical Hastanesinde ameliyat olduğunu söyledi.

Doktorların oldukça başarılı geçtiğini bildirdikleri ameliyatın 6 saat sürdüğünü belirten Demir, “Bali'nin durumu şu an gayet iyi. Sağ böbreği alındı. Sol böbreği kendi kendini tedavi edebilme aşamasındaymış. Pankreastaki tümörler temizlendi. Bir de ameliyat esnasında safra kesesinde birkaç tümör olduğu saptandı ve onlar da alındı. Bir gün yoğun bakımda kaldıktan sonra da bugün çıktı” dedi.

Demir, Bali'nin ameliyatı için dernek olarak başlattıkları yardım kampanyasına kendilerinin dışında Fenerbahçe, Galatasaray ve Trabzonsporlu taraftarların da yoğun ilgi gösterdiklerini ifade ederek, şunları söyledi: "4 takım taraftarları internet sitelerinde bunu yayımlayarak, Ahmet kardeşimize bir yardım kampanyası başlattılar. Çok kısa zaman içerisinde istediğimiz seviyeye ulaşmak üzereyken, sağ olsun Beşiktaşımızın eski yönetim kurulu üyesi Serdal Adalı, bu konuyla ilgili bizi aradı ve bundan sonraki süreçte masraflarının tamamını kendisinin karşılayacağını beyan etti. Ahmet ile ilgili kampanyamızı sona erdirmemizi istedi. Biz de sona erdirdik” diye konuştu.

Acının rengi olmaz

İnsan hayatının her şeyden önemli olduğuna değinen Demir, “Bir insan hayatının ne kadar önemli olduğunu hepimiz gördük. İnsanların önüne bir hastalık geldiği zaman 'şu takımın, bu takımın taraftarı' diye bir şey olmaz. Acının rengi olmaz. Yardım edenlere çok teşekkür ediyorum. Bu taraftarlar çok büyük bir işi başardı” ifadelerini kullandı.
Demir, “Ahmet bu desteği duyunca nasıl bir tepki verdi” sorusuna ise “Ameliyata girmeden önce bizden helallik istedi. Ahmet aç gezse 'Şuradan 10 kuruş ver' demeyecek bir insan. Zaten son ana kadar da internette ve haberlerde resminin yayınlanmasını istemedi. Her şeyi göze almıştı ama fotoğrafının, internet sitelerinde olsun, gazetelerde olsun çıkmasını istememişti. Çok farklı bir yapısı var. Ben Ahmet'i çok seviyorum. Allah onu bize bağışladı. Allah herkesten razı olsun” dedi.

Dişi Kartallar grubuna mesaj

Beşiktaş'ın cezası nedeni ile sadece kadınlar ve çocukların izlediği Türkiye Kupası'ndaki Gaziantep Büyükşehir Belediyespor maçında Dişi Kartallar grubunun “Geçmiş Olsun Ahmet” tezahüratları için Ahmet Bali, bir sosyal paylaşım sitesinde duygularını şöyle ifade etti: “Geçmiş olsun Ahmet dediniz ya... Gözlerde bir damla yaş... Teşekkürler

DİŞİ KARTALLAR

Öte yandan, Bali'nin sağlık durumunun iyi olduğu, Serdal Adalı'nın da bugün kendisini tedavi gördüğü hastanede ziyaret edeceği öğrenildi.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler