Ahmet Aydın: Avrupa, güçlü bir Türkiye istemiyor - Adıyaman Haberleri
Adıyaman Haberleri

ADIYAMAN HABERLERİ

  Ahmet Aydın: Avrupa, güçlü bir Türkiye istemiyor

  DHA
  12 Mart 2017 - 09:43Son Güncelleme : 12 Mart 2017 - 09:44

  Ahmet Aydın: Avrupa, güçlü bir Türkiye istemiyor

  Mahir ALAN/ADIYAMAN (DHA)- TBMM Başkan Vekili ve Ak Parti Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın, Avrupa ülkelerinin Türk bakanlara yönelik uygulamalarını eleştirirken, "Avrupa, güçlü bir Türkiye istemiyor" dedi.
  Ak Partili Ahmet Aydın, referandum çalışmalarını memleketi Adıyaman'da sürdürürken  Hollanda Hükümeti'nin Roterdam kentinde toplantı planlayan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'na uçuş izni verilmemesine tepki gösterdi. Aynı durumun devam etmesi halinde Türkiye'nin de kendine göre yaklaşımları olacağını kaydeden Aydın, şöyle dedi:
  "Bu tür yaklaşımlar Almanya, Hollanda, Avusturya gibi farklı ülkelerden de geliyor. Tabii kapılarını sonuna kadar açan ülkelerde var, onlara da teşekkür ediyoruz, olması gereken de budur. Ama bir Dışişleri Bakanı düşünün ki zaten işi dış politikadır, dışarılarda gezmektir. Ülkemizin menfaatleri ve dünya barışı açısından ciddi adım ve programlar yapıyorlar. Böyle bir noktada bu ülkelerin tavırları çok sert noktaya gelirse, Türkiye'nin kendine göre atacakları adımlar olacaktır. Türkiye'nin de kendine göre yaklaşımları olacaktır. Türkiye, o eski Türkiye değil, kusura bakmasınlar. Avrupa'nın isteği o eski Türkiye'yi Türkiye'de kalması. Bütün terör örgütleri karşı çıkıyor; bu referanduma 'Hayır' diyor. Avrupa'sı, Almanya'sı, Hollanda'sı, 'Hayır' diyor. Bunlar Türkiye'nin dostları mı gerçek manada, Türkiye'nin geleceğini düşündüğü için mi 'Hayır' diyorlar? Tam tersi. Vatandaşlarımıza bunu özellikle söylüyoruz. 'Evet'le Türkiye makas değiştirecek, Türkiye o eski Türkiye'nin kalıntılarında kurtulacak, Türkiye Avrupa'nın, Batı'nın güdümünde bir Türkiye değil, tam bağımsız bir Türkiye olacak. Bu Türkiye'nin istikbal ve istiklalin mücadelesidir. Dolayısıyla Avrupa, güçlü bir Türkiye istemiyor."
  "REFERANDUM SİYASİ BİR SEÇİM DEĞİL"
  Referandumun siyasi bir seçim olmadığını savunan Aydın, BBP ve MHP'nin 'Evet' oyu kullanılması yönünde karar aldıklarını birçok siyasi parti ve sivil toplum kuruluşunun da destek verdiğini anlatırken, "Bu referandum siyasi bir seçim, şu veya bu şahsın meselesi değil. Bu memleket. Türkiye'nin gelecek meselesi. Türkiye'nin istiklal ve istikbal meselesi, vatandaşların bu bakımdan dikkat etmesi gerekiyor" diye konuştu

  FOTOĞRAFLI

  Etiketler:
  YASAL BİLGİLENDİRMEHurriyet.com.tr’nin Yerel Haberler bölümünde, DHA ve İHA’nın abonelerine gönderdiği haberler otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde bu bölüme editoryal müdahalede bulunmamaktadır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.
  AdıyamanBugün25 ºCÇok Bulutlu
  • Cmts26 ºC
  • Pazr26 ºC
  • Pzts23 ºC
  • Salı25 ºC
  • Çarş26 ºC
  • Perş27 ºC

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı