Dünya Haberleri

  Ahmedinejad'ın aracına 500 bin talip

  DHA
  01.02.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

  İran Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad’ın gelirini bağışlamak amacıyla satışa çıkardığı otomobili için 500 bin kişinin başvurduğu, en yüksek teklifin ise 2 milyon dolar olduğu belirtildi.

  İran Refah Kurumu Başkanı Ahmed İsfendiyeri, gazeteciler yaptığı açıklamada, açık arttırma usulüyle satılacak araba için internette kurulan siteye bir ay içinde 500 bin kişinin kayıt yaptırdığını bildirdi. İsfendiyeri, gelen yoğun talep üzerine teklif verme süresinin İran İslam Devrimi’nin 32. yıl dönümü olan 11 Şubat tarihine kadar uzatıldığını söyledi.

  Piyasa değeri yaklaşık 2 bin dolar olan 33 yaşındaki otomobil için 2 milyon dolar teklif verildiğini bildiren İranlı yetkili, 50 kişinin de bu rakama yakın bir teklifte bulunduğunu ifade etti. İsfendiyeri, satıştan elde edilecek gelirin kuruma bağlı özürlü ve yardım alan kişilerin konut yapımında kullanılacağını aktardı.

  İranlı yetkililer, teklif vermek için oluşturulan siteye yurt içinden yaklaşık 50 dolar ve yurt dışından 50 euro kayıt parası ödemesi gerektiğini bildirdi. Bu para yatırılmadan teklif verilemiyor. Refah Kurumu Başkanı İsfendiyeri’nin, 500 bin kişinin kayıt yaptırdığı sözleri ele alındığında, sadece kayıt parası olarak 25 milyon doların üzerinde bir meblağın toplandığı ortaya çıkıyor.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı