Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Ahmedinejad: Amerika'ya ölüm dünyanın sloganı

  A.A.
  02 Şubat 2006 - 11:50Son Güncelleme : 02 Şubat 2006 - 12:15

  İran Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad, ”Amerika'ya ölüm, bütün dünya milletlerinin sloganıdır” dedi.

  İran Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad, ülkenin güneyinde Buşehr eyaletine bağlı Bandar Dayyer kentinde halka hitaben yaptığı konuşmada, Batı ülkelerinin nükleer programı konusunda İran'a baskı yaptıklarını söyledi. “Sizin hükümetiniz büyük güçlerin zorbalıkları karşısında dimdik duracaktır” diyen Ahmedinejad, “Büyük güçlerin İran milletinin nükleer teknolojiyi elde etmesini istemediklerini” belirtti.

  Ahmedinejad, “Büyük güçler, İran halkının İslam devrimi sayesinde nükleer teknolojide üst düzeye çıkmasını istemiyor ve bu yüzden bize engel çıkarıyorlar. Ben sizin adınıza onlara şunu söylüyorum; barışçı nükleer teknoloji bizim kesin hakkımızdır” diye konuştu. Batılı ülkelerin “İran hükümeti ve milletinin tecrit edilmek istediğini iddia ettiklerini” söyleyen Ahmedinejad, asıl tecrit edilenin Batılı ülkeler olduğunu ifade etti.

  ABD'yi, “dünyanın en menfur gücü” olarak nitelendiren Ahmedinejad, “Amerika'ya ölüm, bütün dünya milletlerinin sloganıdır. Dünyanın en menfur gücü olduğunuzdan şüpheniz varsa bunun tespiti kolaydır; dünyanın herhangi bir ülkesini seçin ve o ülkenin size karşı tutumunu görün. Siz, kendi ülkelerinizde bile iğrenç sayılıyorsunuz” dedi.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı