BİTLİS HABERLERİ

Ahlat’ta TEOG Hedef Belirleme Toplantısı

IHA
12 Ekim 2015 - 14:11Son Güncelleme : 12 Ekim 2015 - 14:12

AHLAT'TA TEOG HEDEF BELİRLEMESİ İÇİN DÜZENLENEN TOPLANTIYA TÜM OKUL MÜDÜRLERİ KATILDI.

IHA

Bitlis’in Ahlat ilçesinde eğitimin niteliğini arttırma ve hedef belirleme üzerine toplantı düzenlendi.
Ahlat Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü konferans salonunda düzenlenen toplantıya Bitlis İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin Korkmaz, Ahlat İlçe Milli Eğitim Müdürü Mutluk Özden, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Burhanettin Elçi, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Sadrettin Peker ve okul müdürleri katıldı. Toplantıda konuşan Bitlis İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin Korkmaz, Ahlat’ta eğitimin niteliğini arttırma ve TEOG’ta hedef belirleme üzerine okul idarecileri ile birlikte toplantı düzenlendiklerini söyledi. Korkmaz, “2015-2016 eğitim öğretim yılınızın size, sevdiklerinize ve tüm paydaşlarımıza hayırlara vesile olmasını ve güzellik getirmesini temenni ediyorum. Dünyanın en zor işini icra ediyoruz. Dünyanın en zor işi eğitimci olmaktır. Anne ve babaları tarafından bize teslim edilen çocukların ustaları bizleriz. Onların ruh aleminde, vicdan aleminde çeşitli güzellikler oluşturmak bizim elimizde, belki onların gönüllerine karamsarlık tohumları da ekmek bizim elimizde. Bizim kaybettiğimiz, sahip çıkamadığımız bir tarafından tutamadığımız öğrencimiz elimizden kayıp gidiyor. Onun için biz çok ağır bir sorumlulukla karşı karşıyayız. Ortadoğu coğrafyası gibi kaygan bir coğrafyada ülkemizin payidar kalması adına bizim çok emek sarf etmemiz lazım. Bakın buradaki arkadaşlarımızın birçoğu ülkemize gerçekleştirilen 3 tane büyük göçü hatırlar. 1986 yılında Bulgaristan’dan ülkemize gelen insanlar vardı, onlara kucak açtık. 89’lu yıllarda Kuzey Irak’tan gelen peşmergeler vardı, onlara da biz kucak açtık. Şimdi 2 milyona yakın Suriyeli barındırıyoruz. Onlara da kucak açtık. Şimdi bir düşünün bizim gidebileceğimiz bir yer var mı? Bizi kaldırabilecek bir ülke var mı? Bizim ihtiyaçlarımızı giderebilecek bir yer var mı? İşte bu coğrafyada ilelebet payidar olma adına, kardeşçe yaşama adına biz öğrencilerimize sevgiyi, hoşgörüyü, empatiyi, olumlu taraftan bakmayı, yapmayı öğreteceğiz. Bunları başarabilirsek biz bu coğrafyada binlerce yıl hep birlikte müreffeh ve gelişmiş bir ülkede yaşayacağız. Öğrenciye direk temas eden meslek grubu sizlersiniz, öğretmenlerdir. Kaybettiğimiz her çocuk çok pahalıya mal oluyor. Ama kazandığımız her çocuk hem ülkemiz adına, hem geleceğimiz adına bize çok şey kazandırıyor” dedi.
Geçen yıl TEOG’da bölgedeki en başarılı illerden biri olduklarının altını çizen Korkmaz, hedeflerinin Türkiye’nin en başarılı 10 ilinin arasında yer almak olduğunu kaydederek, TEOG’ta başarı çıtasını daha da yükseltmek için tüm öğretmen ve idarecilerden büyük gayretler beklediklerini de sözlerine ekledi.
Düzenlenen toplantı, okulların TEOG hedeflerinin belirlenmesi ve karşılıklı bilgi alışverişiyle son buldu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Bitlis haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Bitlis ilinden Ahlat’ta TEOG Hedef Belirleme Toplantısı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 12 Ekim 2015 tarihinde saat 14 11’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Ahlat’ta TEOG Hedef Belirleme Toplantısı haberi güncellenecektir.

  BİTLİS NAMAZ VAKİTLERİ
  17 Ağustos 2017, Perşembe
  • İmsak
   03:33
  • Guneş
   05:20
  • Öğle
   12:26
  • İkindi
   16:13
  • Akşam
   19:12
  • Yatsı
   20:45
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı