BİTLİS HABERLERİ

Ahlat’ta Öğretmenlere “Etik Eğitimi” Semineri Veriliyor

IHA
16.10.2015 - 14:20Son Güncelleme :

AHLAT'TA MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ TARAFINDAN ETİK EĞİTİMİ SEMİNERLERİ VERİLİYOR.

IHA

Bitlis’in Ahlat İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından okul idarecileri, öğretmenler ve personellere yönelik "Etik Eğitimi" semineri verilmeye başladı.
Ahlat Halk Eğitimi Merkezi konferans salonunda 2 gün boyunca sürecek olan seminerlerin ilk günkü seminer programına öğretmenler katıldı. Seminerde Ahlat İlçe Milli Eğitim Müdürü Mutluk Özden tarafından, "Etik Eğitimi" konusunda geniş bilgiler verildi. Öğretmenlik görevinin kutsal bir meslek olduğunu belirten Ahlat İlçe Milli Eğitim Müdürü Mutluk Özden, “Öğretmenlik ulvi bir meslektir. Hiçbir mesleğe benzemez. Kimilerimiz buna hakikaten yürekten inanıyor, güveniyor ve öyle olduğunu biliyor, ona göre hareket ediyor. Kimileri bu ulviliğin, bu kutsiyetin çok basit bir anlamdan ibaret olduğunu düşünerekten yeterince konuyu değerlendirebiliyor mu? Ama ne olursa olsun bizler bu kutsal mesleğin birer neferi olarak bu mesleğin kutsal bir meslek olduğunu hiçbir zaman aklımızdan çıkarmayacağız. Değerli arkadaşlar; bugünkü konumuzla bağlantılı olarak ve yaşanmış tecrübelerden de faydalanarak birkaç hususun altını çizmek istiyorum. Öğrenmenin hiçbir zaman yaşı yoktur. Öğrenme nerede ve kimden gelirse gelsin o bir kazanımdır. Yıllarını eğitime vermiş olan çok kıymetli çok deneyimli abileriniz, ablalarınız var. Benim size önerim şudur; Bu kıymetli değerlerden faydalanma yoluna gidiniz. Onlar sizler için birer hazinedir. Bir bilgi kaynağıdır. Benim özellikle mesleğe yeni başlayan arkadaşlardan istirhamım budur. Göreceksiniz ne kadar çok şey kazanacaksınız. Kuşak olarak çok şanlı bir kuşağa sahipsiniz. Teknoloji çağının mezunlarısınız. Bilgi yönünden son derece donanımlısınız ama donanımlı olmak yetmiyor. Donanımlı yönümüzü fiiliyata dönüştürmenin yollarını arayıp onunla bütünleştirdiğimiz zaman göreceksiniz ki çok güzel şeyler olacaktır” dedi.
Seminerin bugünkü programında ise Ahlat İlçe Milli Eğitim Müdürü Mutluk Özden tarafından, okul idarecileri ve personellere yönelik "Etik Eğitimi" semineri verilecek.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Bitlis haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Bitlis ilinden Ahlat’ta Öğretmenlere “Etik Eğitimi” Semineri Veriliyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 16 Ekim 2015 tarihinde saat 14 20’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Ahlat’ta Öğretmenlere “Etik Eğitimi” Semineri Veriliyor haberi güncellenecektir.

BİTLİS NAMAZ VAKİTLERİ

16 Aralık 2017, Cumartesi
 • İmsak
  05:31
 • Guneş
  07:15
 • Öğle
  12:18
 • İkindi
  14:45
 • Akşam
  17:00
 • Yatsı
  18:33
Sayfa Başı