BİTLİS HABERLERİ

Ahlat’ta Kan Bağışı Kampanyası

IHA
27.07.2015 - 17:40Son Güncelleme : 27.07.2015 - 17:41

KAN BAĞIŞI

IHA

Kızılay Van Bölge Kan Merkezi tarafından Bitlis’in Ahlat ilçesinde kan bağışı toplandı.
İlçenin Selçuklu Çarşısı’nda kurulan kan bağışı otobüsünde, Kızılay Van Bölge Kan Merkezi’nden gelen 1 doktor ve 3 sağlık personeli gün boyunca vatandaşlardan kan bağışı topladı. Kan bağışı otobüsü önünde kuyruk oluşturan Ahlatlı vatandaşlar, kan bağışına yoğun ilgi gösterdi. Kan bağışı otobüsünde görevli bulunan doktor Sinan Karakuş, rutin olarak üç ayda bir kan bağışı aldıklarını belirterek, “Aracımızda 3 sağlık personeli ve 1 doktor görev yapıyor. Kan bağışında bulunan vatandaşlar ilk önce bir form dolduruyor. Daha sonra kan değeri, tansiyon, nabız, ateş ve kilo değerlerine bakıldıktan sonra doktor tarafından değerlendirilerek kan bağışı alınıyor. Bizde bu değerleri normal olan vatandaşlarımızdan gün boyu kan bağışı topladık. Ahlat’ta beklediğimizden yüksek bir oranda kan bağışı topladık. Toplanan kan bağışları ihtiyaç olan hastanelere dağıtılıyor. Bu konuda da ilçe halkına teşekkür ediyorum. ‘1 Kan, 3 Hayat’ sloganıyla yolumuza devam ediyoruz. Öte yandan kan bağışının yanı sıra artık kök hücre bağışı da alınıyor. Kemik ilik nakli bekleyen hastalar için kök hücre bağışı alınmaktadır. Zaten dünya genelinde de yapılan bir bağışdır” dedi.
Kan bağışında bulunan vatandaşlardan Mahfuz Akkuş ise, kan vermenin hem sağlık açısından hem de insanlık açısından büyük önem taşıdığını kaydederek, “Bizde bu bağışa katkıda bulunmak için arkadaşlarımızla kan bağışında bulunduk. İnşallah bu bağışımız yerini bulur. Bu yüzden herkesi kan bağışında bulunmaya davet ediyoruz” diye konuştu.
Öte yandan Kızılay görevlileri, kan veren vatandaşların kaybettikleri sıvının dengelenmesi için de meyve suyu ve bisküvi ikramında bulunarak Kızılay armalı kupa hediye ettiler.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Bitlis haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Bitlis ilinden Ahlat’ta Kan Bağışı Kampanyası hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Temmuz 2015 tarihinde saat 17 40’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Ahlat’ta Kan Bağışı Kampanyası haberi güncellenecektir.

  BİTLİS NAMAZ VAKİTLERİ
  23 Eylül 2017, Cumartesi
  • İmsak
   04:15
  • Guneş
   05:53
  • Öğle
   12:15
  • İkindi
   15:40
  • Akşam
   18:16
  • Yatsı
   19:41
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı