BİTLİS HABERLERİ

Ahlat’ta İş-kur İstihdamı

IHA
25.08.2015 - 12:39Son Güncelleme :

BİTLİS İŞKUR MÜDÜRÜ ALAATTİN ASLAN, AHLAT'TA 400'DEN FAZLA KİŞİNİN İŞKUR'DAN FAYDALANDIĞINI SÖYLEDİ.

IHA

Türkiye İş Kurumu (İş-Kur) Bitlis İl Müdürü Alaattin Aslan, 2015 yılında Ahlat ilçesinde 400’den fazla kişinin İş-Kur hizmetlerinden faydalandığını bildirdi.
İş-Kur’un Ahlat’taki faaliyetleri hakkında gazetecilere açıklamada bulunan İş-Kur İl Müdürü Alaattin Aslan, Toplum Yararına Programı (TYP), işbaşı eğitimi ve meslek edindirmeye yönelik açtıkları kurslarda Ahlat’ta istihdama yönelik çalışmalar yaptıklarını söyledi. Aslan, “2015 yılında Ahlat Belediyesi, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, İlçe Müftülüğü, Ahlat Sosyal ve Yardımlaşma Vakfı, Orman İşletme Müdürlüğü’nde Toplum Yararına Programı (TYP) kapsamında 295 kişi 9 ay süreyle İş-Kur’dan istihdam ettik. Bunlara 2 milyon 918 bin 967 TL tutarında maaş verdik. Yine Ahlat ilçemizde işverenlerin kalifiye elaman sıkıntısını gidermek için en az 2 sigortalı işçi çalıştıran ve ‘Benim kalifiye elemana ihtiyacım var’ diyerek bize müracaat eden işverenlerimize kendi iş yerinde yetiştirilmek üzere işbaşı eğitimi verdik. Bu kapsamda Ahlat’ta bu yıl 35 kişide iş yerlerinde işbaşı eğitimi görmektedir. Ahlat Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanlığı işbirliği ile 50 kişiye yönelik girişimcilik eğitimi verdik. Ahlat Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğümüz ile birlikte 25 kişiye Süt Sığırcılığı Kursu açtık. Bunun yanında Ahlat Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü işbirliğiyle 10 kişiye iş makineleri operatörlüğü kursu, 20 kişiye de Çini İşlemeciliği Kursu verdik. Yani toplamda baktığımız zaman Ahlat ilçemizde 400’den fazla kişiyi istihdam ettik. İş-Kur hizmetlerinden faydalandırdık. İnşallah bu çalışmalarımızı daha da artırıp devam ettirmeye gayret göstereceğiz” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Bitlis haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Bitlis ilinden Ahlat’ta İş-kur İstihdamı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 25 Ağustos 2015 tarihinde saat 12 39’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Ahlat’ta İş-kur İstihdamı haberi güncellenecektir.

BİTLİS NAMAZ VAKİTLERİ

03 Aralık 2017, Pazar
 • İmsak
  05:21
 • Guneş
  07:05
 • Öğle
  12:12
 • İkindi
  14:43
 • Akşam
  16:59
 • Yatsı
  18:31
Sayfa Başı