BİTLİS HABERLERİ

Ahlat’ta İlköğretim Haftası Kutlamaları

IHA
01.10.2015 - 14:31Son Güncelleme :

AHLAT'TA İLKÖĞRETİM HAFTASI KUTLAMASI

IHA

Bitlis’in Ahlat ilçesinde "İlköğretim Haftası" münasebetiyle bir kutlama programı düzenlendi.
Ergezen İlkokulu’nda düzenlenen program saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Burada bir konuşma yapan Ahlat İlçe Milli Eğitim Müdürü Mutluk Özden, 2015-2016 eğitim öğretim yılına heyecanla, azimle ve sevinçle başladıklarını belirterek, "Hepimizin temel vurgusu eğitim, yani öğrenme ve öğretmedir. Sevgili öğrenciler, hepimizin görevi sizleri yararlı ve uygar bir insan olarak yetiştirmektir. Eğitilmemiş toplumlar uygar olamazlar, gelişemezler, ayakta kalamazlar. Okula gelmek, ondan yararlanmak insan hayatında çok önemli bir aşamadır. Atatürk bir sözünde şöyle diyor, ‘İlk ilham; ana baba kucağından sonra, okuldaki öğretmenin dilinden, vicdanından, eğitiminden alınır.’ Eğer aklınızın zengin olmasını istiyorsanız, uygar bir insan olarak yetişmek istiyorsanız okulunuza dört elle sarılınız, ona sahip çıkınız. Okulun bütün olanaklarından faydalanınız. Öğretmenlerinizden, en iyi biçimde faydalanınız. Düzenli çalışınız. Çünkü başarılı olmanın yolu, düzenli ve disiplinli çalışmaktan geçer. Sizlerin bu bilinç ile planlı ve programlı çalışarak, hedeflerinize ulaşabileceğinize ve yarının büyükleri olarak ülkemize yararlı bir birey olacağınıza İnancımız tamdır. Değerli öğretmenler, en pahalı yatırım insana yapılan yatırımdır. İnsan diğer canlılar gibi dünyaya bazı bilgilerle donanımlı olarak gelmez. Eğitime ve öğretime ihtiyacı vardır. Bu faaliyet bir yaşam boyu devam etse de insanın özellikle çocukluk dönemi, alacağı eğitim ve öğretim bakımından en kritik aşamadır. Hayata kişisel, sosyal, zihinsel ve manevi anlamda iyi yetişmiş bireyler kazandırmak için çocukluk döneminin iyi değerlendirilmesi ve bu dönemde gerçekleştirilecek eğitimin çocuğun ilgi, yetenek ve algısına uygun olması gerekir. Geleceği kuracak olan yeni nesillere hakları olan daha kaliteli eğitim imkanı sağlamanın yollarını bulmak, birlik ve beraberlik duygularını güçlendirerek, ülkemizi çağdaş uygarlığın önemli bir unsuru haline getirmek için eğitimde kaliteyi artırmak, ülke olarak hepimizin birinci meselesi olmalıdır. Okullarımızın amacı; bilgi aktarmak değil, bilgiye ulaşmanın yollarını araştıran, bulabilen, bilgiyi paylaşabilen, teknolojiyi üretebilen ve bunları insanlığın yararına kullanabilen dinamik, özgüvenli nesiller oluşturmaktır. Çocuklarımızı uygarlığın yetişkin birer üyesi yapmak, araştıran ve sorgulayan, kendi kendine karar verebilen, kararlarının sorumluluğunu taşıyan, gelişen teknolojiyi yaşam biçimi haline getiren, eleştirmekle kalmayıp çözüm üreten bir nesil olarak yetiştirmek temel görevimizdir. Okullarımızdan ve öğretmenlerimizden temel beklentimiz bu kriterlere uygun davranmalarıdır. Milli eğitim temel amaçları doğrultusunda vatan ve millet sevgisi ile yoğrulmuş ve bu değerleri benimseyen, koruyan ve yaşatan milli değerlere sahip mezunlar vermeleridir” dedi.
Konuşmanın ardından öğrenciler tarafından şiirler okunarak, koro dinletisi ve müzikli ront gösterisi sunuldu. Birinci sınıfa başlayacak öğrencilere ise son sınıf öğrencileri tarafından çiçek verildi. İzleyenlerin beğenisini kazanan program verilen ikramla birlikte sona erdi.
Ergezen İlkokulu bahçesinde düzenlenen programa Ahlat İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı A. Zafer Bayram, Ahlat Belediye Başkanı A. Mümtaz Çoban, Ahlat İlçe Emniyet Müdür Vekili Erdem Yaban, kurum amirleri ve öğrenci velileri katıldı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Bitlis haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Bitlis ilinden Ahlat’ta İlköğretim Haftası Kutlamaları hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 01 Ekim 2015 tarihinde saat 14 31’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Ahlat’ta İlköğretim Haftası Kutlamaları haberi güncellenecektir.

  BİTLİS NAMAZ VAKİTLERİ
  23 Ekim 2017, Pazartesi
  • İmsak
   04:44
  • Guneş
   06:21
  • Öğle
   12:07
  • İkindi
   15:08
  • Akşam
   17:32
  • Yatsı
   18:57
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı