« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Ahlaksız teklif aldım

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Türkücü hemcinsimin sözleri dünyamı kararttı

Türk sanat müziğinin yıllardır zirveden inmeyen assolisti Emel Sayın. Kenan Evren'le ilişkileri konusuna da açıklık getirdi.

- Konserlerde Kenan Paşa'nın karşısına her çıkışımda muhcup oldum, utandım, kendimi suçlu gibi hissettim, bu söylentilerden dolayı. Sayın Evren çok saygı duyduğum bir insan. Bir ara İsmet Ay diline doladı, herkesin içinde bağırırdı; ‘‘Çankaya'dan ne haber’’ diye. Nerelere kaçacağımı şaşırırdım. Yener'ciğim hiçbir zaman böyle bir şey olmadı, olamazdı da. Geçenlerde İzmir'de Yusuf Nalkesen'in gecesindeki yemekte ‘‘Bodrum'da bizim sitede yer var, size de bir ev alalım’’ dedi. Ben içimden ‘‘Ay işte o zaman yandık’’ diye geçirdim ama, utancımdan söyleyemedim. Biraz düşündükten sonra gülerek bana dönüp ‘‘Emel hanım işte o zaman manşetlere çıkarız’’ dedi. Baktım ki artık o da bu işi şakaya vurabiliyor. Artık ikimiz de rahatladık.

TABLO HEDİYE ETTİ

Ressam Evren'den anı yok mu?

- Marmaris'teki evinde ziyaret ettiğimde çok güzel yağlıboya resimler yaptığını gördüm. Utana sıkıla Marmaris'te açacağı sergisinden önce o anda beğendiğim bir tabloyu satın almak istediğimi söyledim. Bana ‘‘Emel, o seçtiğiniz resmi başkasına söz verdim’’ dedi. Ben de üstüne gitmedim. Sonra bir baktım, sergi bittikten sonra bir resmini bana armağan olarak göndermiş, çok mutlu oldum.

Emel'in hayatında hemcinslerinden aykırı bir teklif alıp almadığını sizin gibi şimdi öğreneceğim.

- Ankara Radyosu'nda çalışırken 19 yaşımda bir kere başıma geldi. Halk müziği hanım sanatçılarından biri, Adana Karataş'taki konserimiz öncesinde ‘‘Gel seni biraz gezdireyim’’ dedi. Bana arabada öyle bir şey söyledi ki, anlatamam sana o duygumu. Zaten ben de anlayamadım. Kendimi o an arabadan atmak istedim, dünyam karardı. O da halimden anlamış olacak ki hiçbir şey demeden beni otele geri götürdü. Saatlerce ağladım, ilaçlar içtim, günler sonra anneme anlattım. Sonra o hanımla hiç karşılaşmamaya çalıştım.

Emuş'un yüzünü evire çevire inceledim, en küçük bir bıçak izi görmedim.

- Bir yıl önce bir göğüs ameliyatı geçirdim, Namık Baran yaptı. Son beş yıldır kilo problemim var Yener. En sevdiğim şey çikolata, pasta, Allah kahretmesin. Şimdi 20 günde bir rejimle 5 kilo verdim. Beş kilo daha vereceğim. Boyum 1.69, kilom 72'lere filan çıktı. Ben de kadınların bir yaştan sonra kullanmaları gereken östrojen hormonunu kullanıyorum. Bu hormon benim bütün kilolarımı belimden yukarı çıkarmaya başladı. Bu arada göğüslerimi de büyüttü. Bundan çok rahatsız oldum, çünkü ben hala sahneye, ekrana çıkan bir kadınım.

Hürriyet'e çarpıcı açıklamalarda bulunan Emel Sayın, gençliğinde bir turne sırasında, tanınmış bir halk müziği sanatçısının aykırı teklifi karşısında şok olduğunu söyledi. Kenan Evren'le haklarında çıkarılan dedikoduların ‘‘espri’’ olduğunu belirten Sayın, ilk evliliğini şöhretin yıktığını söyledi.

Evliliğimi şöhret yıktı

Yener'ciğim bence çiftler evlenmeden önce bazı arkadaşlıklar yaşamalı. Mesela ben hiç flört etmedim, çok çekingendim. Zaten İsmet'i 15 yaşında tanıdım, tamamen platonik bir aşktı. 21 yaşında evlenene kadar sadece elimi tuttu, hiç öpüşmedik. Belki şimdi çok tuhaf gelebilir ama, biz İsmet'le bu kadar saf bir aşk yaşadık. Evleninceye kadar her ikimiz de bakireydik. Sonra İstanbul'a geldik, ben çok popüler oldum, 1 numaraydım. Bütün bunları taşımak o kadar zordu ki. Benim evliliğimi şöhret yıktı, çevre yıktı. Bizi ayıranlar, bana Selçuk Aslan ilişkisini getirenler bizim en yakın dostlarımızdı. Bu, çok hazin, ders alınması gereken bir şeydir. Ama o curcuna içinde sizin için çevrilen dolapları anlayamıyorsunuz, herkes bir yerinden tutup çekiyor seni. Mesele para da değildi. Ne yapıyordum, niçin yapıyordum, niye koşuyordum bilmiyorum. Girdiğiniz çarkın dişlileri sizi döndürüyor. İşte o sersemlik içinde yaptığımız müthiş hata boşanmamız oldu. Ounun için insanları tanıma açısından gençken arkadaşlıklar şart. Bu ille de öpüşmek, yatağa gitmek değil kesinlikle.

Cimbom’a aşık oldum

Ben Fenerbahçeliyim ama, şimdi iki arada kaldım. Yarı yarıya bir Galatasaraylıyım şu anda. Vallahi aşık oldum Cimbom takımına. Çünkü mutlu ediyor beni. Fener'den istifa edeceğim ama, o dönekliği yediremiyorum kendime, çok utanıyorum. Bir Türk vatandaşı olarak hayatımda ilk defa mutlu oldum. Küçüklüğümden beri Fenerbahçeliyim ama, beni hiç böyle mutlu etmediler. Kopenhag'da konsere de çıktım, maça da gittim, yorgunluktan öldüm ama, sevinç hepsini sildi. Hayata yeni bir açıdan bakmaya başladık, asıl önemli olan bu. Biz böyle bir başarıyı hayal bile edemiyorduk.

Muazzes Ersoy en iyisi

Muazzez Ersoy şu ortamda yine en iyisi. Nostalji kasetleri çok iyi bir fikirdi. Yola çıkışı iyiydi ama, bana artık fazla geliyor. Böyle devam ederse kendi nostaljisi olmayacak, yeni bir şeyler yapması gerekiyor. Hep eski mirası kullanmakla olmaz.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.