« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Ah Rüştü ah

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Hasan YILMAER

Fenerbahçe,Bursa'da yarışta çok önemli iki puanı bıraktıysa, bunun iki nedeni var. Birisi forvet yokluğu, öbürü maçın 90 dakika olduğunun unutulması.

İşte bu yanılgıya düşün Rüştü, öyle bir hata yaptı ki, Fener'in puanları uçup gitti. Bursa tempolu değildi. Kesik kesik oynuyordu. Fenerin defansı özellikle Högh'le çok sağlamdı. Eğer Boliç, 9. dakikada İlker'in güzel pasında önünde bulduğu topu dikmese, olayı o dakikada bitirirdi. Ama 14. dakikada üst direkte patlayan topu şansızlıktı. Buna karşın 25. dakikada Baliç'in pasında Fener defansını geçen Murat'ın da topu Rüştü'nün ayaklarına vurması, bu kez Fener'in şansıydı.

Forvette ise Saffet kolayları zor edip, sadece bir kaç metreden topu dışarı attı. Devre biterken Okocha'nın kafasına indirdiği frikiki, kaleden taç yönüne vurarak Fener'de forvet yokluğunu ilan etti ve ikinci devre kendisini dışarda buldu. Yerine Tuncay geçti. Okocha da santrfora... Gece Okocha'nın gecesiydi. 51. dakikada Boliç'in düşürülüşünde Okocha yine o muhteşem frikiğiyle Fener'in mevsimin en güç deplasmanından üç puanla dönüşüne doğru yol açtı. Ancak, Rüştü akıl almaz hatasıyla son dakikada iki puanı Bursa'nın sahasında bıraktı. Maçın başından beri Rüştü de top kaçırmalar vardı. 90. dakikadaki bu kaçırış tüy dikti. Denir ki, iğneyle oynuyormuş, hastaymış... Ancak hatası büyük sevince kapılmış olan Fener taraftarını hasta etti.


Bunları da Beğenebilirsiniz