« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Ah bir beraberlik

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Bursa maçını Beşiktaş kazanacak demiştim. Şimdi de iddia ediyorum Kocaelispor maçını 2-0 kazanacaklar. Dilerim G.Saray- F.Bahçe maçı da berabere biter. İşte o zaman siz seyredin bu ligi.

Sıcak Sohbet

Real Madrid Teknik Direktörü Toshack, takımının kamp yaptığı ve hiçbir basın mensubunun giremediği Montereal Oteli'nde Hürriyet ekibini karşısında görünce, teknik heyetine ve futbolcularına, ‘‘İşte vazgeçemediğim ve reddedemediğim tek Türk gazeteciler’’ dedi ve sıcak bir şekilde karşıladı.

KOMEDYEN YÖNETİCİ

Toshack, İstanbul'da çektiği zorlukları anlatırken, en çok Beşiktaş yönetiminden bahsetti. Galli, ismini vermek istemediği bir yöneticiden bahsederken, ‘‘Yönetici mi, yoksa komedyen mi? Ben takımın derdini anlatıyorum, o kalkıp bana fıkra anlatıyor’’ tanımlamasını yaptı.

İşte size doping

İsmail Er ve İlyas Namoğlu'dan oluşan Hürriyet ekibinin İstanbul'dan getirdiği lokumu sunduğu Toshack futbolcularına dönüp yine bir espri patlatarak, ‘‘İşte size Türkiye'den mükemmel bir doping. Bunu yiyen tay gibi olur. Dinamo Kiev maçı öncesinde bu size çok iyi gelecektir’’ dedi.

<ı>Nasıl girdiniz buraya

Toshack'a bir sürpriz yaptık ve Real Madrid'in kamp yaptığı Montereal Oteli'ne adeta savaşarak girmeyi başardık. Galli teknik adam otelin merdivenlerinden aşağı doğru koşar adımlarla inerken, birara HÜRRİYET ekibi ile göz göze geldi ve başladı bağırmaya: ‘‘Buraya nasıl girdiniz. İspanyol gazeteciler bile bunu başaramıyor.’’

Kimler var

Bir anlık şaşkınlığı atlatan Galli hoca, kendine özgü esprilerini ayak üstü sıralamaya başladı: ‘‘Beşiktaş yeni teknik direktör arıyor mu? Listede kimler var?’’ Toshack daha sonra: ‘‘Buyrun, hoşgeldiniz. Sizler reddedemeyeceğim tek Türk gazetecilerisiniz. Ne isterseniz konuşalım’’ diyerek, roportaja hazır olduğunu söyledi. İşte, Toshack'la dobra dobra bir söyleşi...

Sakın dokunmasınlar

Fuat Yaman-Kadir Akbulut ikilisi sezon sonuna kadar Beşiktaş'ı sırtlar. Sakın bunlara dokunmasınlar. Dünyanın en iyi teknik direktörü de gelse, bu aşamada onlardan daha yararlı olamaz. Beşiktaş'a bir sistem oturttum, bunu bozmasınlar. Ancak, sezon sonunda getirilecek bir teknik direktör yararlı olabilir. Ayrıca Beşiktaş 4-2-3-1 sisteminden kesinlikle vazgeçmesin. Ben bu sisteme Real Madrid'de de devam ediyorum.

2-0 kazanacak

Bu teknik kadro sezon sonuna kadar bozulmazsa, Beşiktaş hem ligde iddiasını sürdürür, hem de kupada hedefe ulaşır. Türkiye'den ayrılmadan önce, Bursaspor'u yeneceğimizi söylemiştim. Şimdi de iddia ediyorum, Beşiktaş, bu haftaki Kocaelispor maçını 2-0 kazanacak. Dilerim G.Saray-F.Bahçe maçı da berabere biter. İşte, siz o zaman seyredin ligi...

HÜRRİYET’E GÜVENİM BÜYÜK

Real Madrid'in yeni, Beşiktaş'ın eski teknik direktörü John Benjamin Toshack, İspanyol ekibiyle kamp yaptığı Montereal Oteli'nde arkadaşlarımız İsmail Er ve İlyas Namoğlu'nu karşısında görünce çok şaşırdı. Bir o kadar da sevindiğini belirten Toshack, ‘‘Hürriyet'i asla reddedemem’’ dedi ve sorularımıza içtenlikle yanıt verdi.

İşte gördünüz Beşiktaş, sezon başından bu yana hep değişik sahalarda ve zaman zaman 6-7 eksik futbolcu ile oynayarak bugünlere geldi. F.Bahçe sadece Karabük maçına iki eksikle çıktı, işte sonuç ortada. Bir de bizim çektiğimiz sıkıntıları düşünün. Beşiktaş yine dimdik ayakta ve iki kupada da iddialı.

Onlara iyi bakın Yasin, Savaş, Aydın, Nihat ve diğerleri. Bunlar Beşiktaş'ın geleceği. Onlara iyi baksınlar. Ohen için üzülüyorum. O çok iyi bir forvet oyuncusu. Sezon sonuna kadar mutlaka kendini kanıtlayacak. Amokachi neden Beşiktaş'ı bırakıp, Nijerya milli takımına gitti. Oysa, Betis ile oynadığımız maçta Nijeryalı Finidi takımında yer aldı. Üstelik o dünya çapında bir futbolcu.

Mehmet'i seviyorum

Beşiktaş'tan ayrılmamda hiç bir art niyetim yok. Real Madrid reddedemeyeceğim bir teklif sundu. Şunu da söyleyeyim, Beşiktaş'ta hiç bir futbolcu ile sorun yaşamadım. Buna Mehmet de dahil. Keşke burada da onun gibi bir futbolcum olsa. Her şeyi bazı futbolcularımı hırslandırmak, ateşlemek için yaptım. Ne demek istediğimi anlıyorsunuz değil mi?

Yönetici mi komedyen mi?

Ben, F.Bahçe ve G.Saray ile uğraşırken, bir de yönetimle sorunlar çıktı. Bunlar beni yordu. Bazı yöneticiler kendi işlerini bırakıp, teknik işlerle uğraşmaya kalktılar. Adını vermek istemiyorum. Yönetici mi, yoksa komedyen mi. Ben takımın derdini anlatıyorum, o fıkra anlatıyor. İyi niyetli çabalarıma karşın, zaten onu gönderecektik diyen bir yönetici, ancak kendi şovu için bir kulüpte bulunabilir.

Birikim yaptı

Başkan Süleyman Seba'nın iyi niyetli girişimleri bazı yöneticilerce istismar ediliyor. Bütün bunlar bende birikim yaptı. Bu nedenle bazılarına kırgınım. Devre arasında yönetime tüm hataları söyledim, onlar duymak istemediler. Ben profesyonel açıdan en iyisini yapmaya çalıştım. Tekrar ediyorum, bütün bunlar bende kırgınlık ve birikim yaptı.

O günü unutamam

Size bir şey söyleyeyim mi, çok kısa bir süre geçmesine karşın, Beşiktaş taraftarını özledim. Bir Ramazan günü onlarla oturduğum iftar sofrasını hala unutamıyorum. Ne güzel günlerdi. Bu taraftar şimdi teknik kadroya ve futbolcularına sahip çıksın. Beşiktaş başarılı bir sezon geçiriyor, bunu sonuna dek sürdürsün.Ve sezon sonunda yaşayacağı karnavalda Beşiktaş'ın yanında olup, kutlamalara ben de katılacağım.

İşte size doping

Roportaj bitmişti. Türkiye'den getirdiğimiz lokumu Toshack'a ikram edince Galli hoca yanımızdaki bazı yönetici ve Realli futbolculara dönerek, ‘‘İşte size mükemmel bir doping. Bunu yiyen tay gibi olur. Türkler'i çok seviyorum. Beşiktaş'ı çok seviyorum. Beşiktaş hep kalbimde olacak. Ama yine söylüyorum, bazı yöneticilere kırgınım. Lütfen koca Beşiktaş camiasına selamlarımı götürün.’’
Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler