« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Ağzımızla kuş tutsak da eleştiriliyoruz"

Radyospor'da Özgür Sancar’la Haber Özel Programı’na katılan Servet Çetin, “Ağzımızla kuş tutsak eleştirileceğimizi biliyoruz. Maalesef bizim ülkemizin gerçeği bu… ama herkes görecek Galatasaray’da bu sezon en verimli bölge savunma olacak” dedi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Servet, ayrıca Marsilya’ya transferinin neden gerçekleşmediğinden, Galatasaray’daki yıldız oyunculara, gol atma becerisinden, şampiyonluk ve Avrupa Ligi hedefine kadar pek çok konuda samimi açıklamalar yaptı. 

FARKLI GALİBİYETLER SÜRECEK 

Yüzde yüz hazır değiliz, ama yakaladığımız ivmeyi sürdüreceğiz.
İyi mücadele ediyoruz; ayrıca yönetimimiz kaliteli bir kadro oluşturdu. Kadro derinliğimiz de çok büyük bir avantaj…

HÜCUM FUTBOLU TAM BİZE GÖRE

Teknik direktörümüzün farklı bir sistemi var. Bence bize uygun bir sistem. Hücuma yönelik bir futbol oynuyoruz. Tabii zaman zaman rakiplere pozisyonlar veriyoruz, ama gol bölgelerinde daha çok pozisyon yakalıyoruz. Bu daha önemli… Tabii bu sistemde farklı galibiyetler elde edebiliriz, ama gol de yiyebiliriz bunu da belirtmekte fayda var.
Arkadaşlarımızın hücumda gösterdiği performansa katkı sağlamak adına onlar için biraz daha
fazla mücadele etmeliyiz.

ÖLÜ TOPLARDAN ÇOK GOL ATARIZ

Savunmacı olmamıza rağmen hücuma da katkı da bulunuyoruz. Gollerim de var. Bu fiziki açıdan yıpratıcı, ama sonuçta takım için ekstra bir şeyler yapmaya çalışıyorum.
Rijkaard her antrenman sonunda ölü top çalışması yaptırıyor. Dikkat ederseniz hemen hemen her maçta ölü toptan bir golümüz var. Bu sene bence takım olarak ölü toplardan çok bulacağız. Ben de gole ihtiyacımız olduğu dakikalarda ileriye daha fazla çıkıyorum, takıma daha çok katkı sağlayabilmek adına… Ben tabiî ki biraz daha geride kalıp, rahat oynayabilirim, ama takıma azami katkıyı sağlamak istediğim için ileriye de çıkıyorum. Bu durumdan hiç şikayetçi değilim.

AVRUPALI SAVUNMACILARDAN DAHA İYİYİZ

Biz dörtdörtlük futbol oynasak da Türkiye’de eleştirileceğimizi biliyoruz. İyi de futbol oynasak bir açığımızı bulup eleştireceklerdir. Biz alıştık bunlara… Takımımızda defans bölgesinde çok kaliteli futbolcular var. Gökhan Zan, Emre Aşık, Emre Güngör, Semih, Raşit Murat var altyapıda…Rijkaard bütün arkadaşlarımıza şans tanıyor. Ben de istisnasız hepsinin iyi oynadığını düşünüyorum.
Ama ülkemizde eleştiri dozu çok arttırılıyor. Defanstaki arkadaşlarımızın topu oyuna iyi sokamadığı iddia ediliyor. Bugün en iyi defans oyuncuları arasında John Terry’den ya da Ferdinand’dan bahsederler. Bakın onlar bizden daha mı iyi sokuyorlar topu oyuna.. Sadece bizim ülkemizde böyle eleştiriler yapılıyor. En iyi olarak gösterilen futbolcuların bizler kadar hücuma katkı sağladıklarını düşünmüyorum. Ama bizim ülkemizde ne yaparsanız yapın eleştirilirsiniz biz böyle şeyleri takmıyoruz.

EN VERİMLİ BÖLGE SAVUNMA OLACAK

Geçen sezon savunmada çok sıkıntı yaşamıştık, yeri geldi Kewell stoper oynamak zorunda kaldı, ama bu sezon defansta sıkıntı yaşayacağımızı sanmıyorum. Bu sezon en verimli bölgemiz savunma olacak.  
Le Franco çok sıcak kanlı, çok uyumlu… Çok kaliteli bir kaleci… İspanya’nın önemli takımlarında forma giydi. Yetenekleri tartışılmaz, Galatasaray’a büyük katkı sağlayacak.

TAKIM RUHUMUZ VAR

Galatasaray’daki arkadaşlık ortamı çok iyi, yeni gelen futbolcular çok çabuk uyum sağlıyorlar, sanki yıllardır oynuyormuş gibi hissediyorlar. Galatasaray’ın özelliğinden kaynaklanıyor. Ben de ilk geldiğim sezon hiç yabancılık yaşamadım. Başımızda teknik direktör olmasa bile arkadaşlık ortamı, takım ruhu devam eder. Bu, Galatasaray’ın yapısından kaynaklanan bir özellik…  

Şu şampiyonluk yarışında öndeyiz demek doğru olmaz. Çok erken. Sezon içerisinde şartlar çok değişir. Özellikle sakatlık sorunu yaşamazsak başarımız sezon sonuna kadar devam eder.

MARSİLYA İSTEDİĞİMİZ PARAYI VERMİŞTİ

Benim için transfer dosyası kapandı. Zaten takımımla Avrupa maçı oynadım. Dolayısıyla gideceğim takımda Avrupa kupalarında mücadele edemem… Marsilya’ya gitmek istememin en büyük nedeni Şampiyonlar Ligi’nde oynamaktı. Artık bunlar geride kaldı.
Marsilya’yla her konuda anlaşmıştık.  Teknik heyet de beni ısrarla istiyordu, ama yönetim değişikliği ve başkanın görevden alınması, ardından kulübün sahibinin vefat etmesi nedeniyle transfer gerçekleşmedi. Bunun dışında hiçbir sorun yoktu. Anlaşma sağlamıştık.

MARSİLYA’YA GİDEMEDİM DİYE ÜZÜLMEDİM

Marsilya’ya transferim gerçekleşmediği için üzülmedim. Bunda da hayır vardır diye düşündüm. Belki gitsem benim kötü olacaktı. Üstelik Galatasaray’da çok mutlu olduğumu her fırsatta belirtiyorum. Sadece Şampiyonlar Ligi’nde oynamak ve kulübüme para kazandırmak amacıyla gitmek istemiştim.  Çok da iyi bir para vermişlerdi. Kulübüm de kabul etti. Zaten çok düşük fiyatlara gitme niyetim yoktu. 

ÇOK YILDIZLI TAKIM AVANTAJ

Bir takımda çok yıldızın olması bence sorun oluşturmaz. Önemli olan herkesin işini doğru yapması… Galatasaray’da Elano, Keita, Kewell, Arda gibi kaliteli futbolculara ihtiyaç var.  Zaten Frank Rijkaard, herkese görev veriyor. Dolayısıyla olası sorunları kolayca çözebilecektir.  Bence çok sayıda yıldız oyuncuya sahip olmamız avantaj. Bu arkadaşlarımız takım için çok iyi mücadele ediyorlar ve gerideki arkadaşlarımızı ateşliyorlar.

AVRUPA LİGİ’NDE BAŞARILI OLACAĞIZ

Galatasaray taraftarı hep yanımızda oldular. Şundan emin olsunlar ki biz onların her zaman mutlu olması için mücadele ediyoruz. Geçen sezon kötü bir sezondu, ama bu sezon şampiyonlukla birlikte Avrupa Ligi’nde elde edeceğimiz başarıyla onların gönlünü almak istiyoruz.


Bunları da Beğenebilirsiniz