KAYSERİ HABERLERİ

AGÜ’de Birleşmiş Milletler konferansı simülasyonu

DHA
29.04.2017 - 14:27Son Güncelleme :
DHA

KAYSERİ,(DHA)- KAYSERİ Fen Lisesi tarafından düzenlenen ve Birleşmiş Milletler konferanslarının simülasyonu olan, lise öğrencilerinin dünya sorunlarına çözüm bulmayı hedeflediği Model United Nation (MUN) konferansı, Abdullah Gül Üniversitesi (AGÜ) Sümer Kampüsü Konferans Salonu’nda başladı.
Konferans açılışında konuşan AGÜ Rektör Vekili, İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Dilek Cindoğlu, küresel sorunların ele alındığı ve lise öğrencilerinin bunlara çözüm aradığı bir konferansın AGÜ’de yapılmasından dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi. 
Kayseri Fen Lisesi Okul Müdürü İsmail Kaya ise AGÜ’nün ev sahipliğinde yapılan KFLMUN konferansında ele alınan konularda öğrencilerin ve katılımcıların bilgi sahibi olmaları ve çözüm üretebilmelerini amaçladıklarını ifade etti. 127 ülke adına temsilci delegesi olduğu ve dünya sorunlarının tartışılacağı terörizm, mültecilerin ev sahibi ülkeye entegrasyonu, silahsızlanma ve kadınların yaşam koşullarının iyileştirilmesi gibi konuların ele alınacağı konferans 2 gün sürecek.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kayseri haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kayseri ilinden AGÜ’de Birleşmiş Milletler konferansı simülasyonu hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Nisan 2017 tarihinde saat 14 27’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça AGÜ’de Birleşmiş Milletler konferansı simülasyonu haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı