KAYSERİ HABERLERİ

AGÜ öğretim üyesi Mutlugün, Küresel Genç Akademi üyeliğine seçildi

AA / Esma Küçükşahin
24.02.2016 - 10:39Son Güncelleme :
AGÜ öğretim üyesi Mutlugün, Küresel Genç Akademi üyeliğine seçildi
AA / Esma Küçükşahin

KAYSERİ (AA) - Abdullah Gül Üniversitesi (AGÜ) Elektrik Elektronik Mühendisliği Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Evren Mutlugün'ün Küresel Genç Akademi üyeliğine seçildiği bildirildi.

AGÜ'den yapılan yazılı açıklamaya göre, Mutlugün, akademi üyeliğine birçok üstün nitelikli bilim insanı arasından seçildi.

Küresel Genç Akademi, tüm dünyada genç bilim insanlarının sesi olma vizyonu ile 2010 yılında Dünya Ekonomik Forumu’na davet edilen üstün başarılı bir grup genç bilim lideri tarafından kuruldu.

Küresel sorunların çözümüne odaklı proje ve politikalar üreten, uluslararası bir akademi olan Akademi’nin, 58 ülkeden 200 üyesi bulunuyor.

Üyeler, akademik mükemmeliyet, bilimin gelişimine katkı ve topluma, insanlığa hizmete adanmışlık ilkelerine göre seçiliyor.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kayseri haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kayseri ilinden AGÜ öğretim üyesi Mutlugün, Küresel Genç Akademi üyeliğine seçildi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 24 Şubat 2016 tarihinde saat 10 39’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça AGÜ öğretim üyesi Mutlugün, Küresel Genç Akademi üyeliğine seçildi haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı