KAYSERİ HABERLERİ

AGÜ ile İTÜ KKTC işbirliği protokolü imzaladı

DHA
06.04.2018 - 11:43Son Güncelleme :
DHA

KAYSERİ, (DHA) - ABDULLAH Gül Üniversitesi (AGÜ) ile İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC), eğitim ve öğretimin tüm alanlarında karşılıklı iş birliğini geliştirmek ve desteklemek amacıyla eğitsel, bilimsel ve yönetsel tüm konularda iş birliği yapacak.

Sümer Kampüsü Senato salonunda rektör yardımcıları, dekanlar ve bölüm başkanlarının katıldığı toplantıyla, her iki üniversite arasında iş birliği protokolü imzalandı. Burada konuşan AGÜ Rektörü Prof. Dr. İhsan Sabuncuoğlu, imzaladıkları işbirliği protokolü ile ilerleyen zaman içinde gerek akademisyen ve öğrenci değişimi yapabileceklerini söyledi. Prof. Dr. Sabuncuoğlu yapılan anlaşmanın birçok ortak sorunu beraber çözebilmek için güç birliği yapabilmelerine ve en önemlisi eğitim ve araştırmada ortak projeler yürütebilmek için bir fırsat olduğunu kaydetti. Ulusal üniversitelerde sinerji oluşturmaktan yana olduklarını belirten İTÜ KKTC Rektörü Prof. Dr. Ercan Kahya da, bu işbirliğinin her iki üniversiteden daha çok Kıbrıs ve Kayseri için faydalı olmasını dilediklerini ifade etti. Prof. Dr. Kahya, KKTC Sanayi ve Ticaret Odalarıyla Kayseri Sanayi ve Ticaret Odalarını bir yerde toplamak istediklerini de belirterek, üniversitelerle beraber, bir konsorsiyum oluşturmak istediklerini söyledi.

Daha sonra AGÜ Rektörü Prof. Dr. İhsan Sabuncuoğlu ve İTÜ KKTC Rektörü Prof. Dr. Ercan Kahya, hazırlanan protokolü imzaladı.

FOTOLU

 

 

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Kayseri haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Kayseri haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde AGÜ ile İTÜ KKTC işbirliği protokolü imzaladı haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı