« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Ağrılı 'minderin sultanları'

Ağrı Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı güreş takımındaki kızlar, performansları ile göz dolduruyor.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde, yaşları 11 ile 16 arasında değişen 64'ü kız 234 güreşçiden oluşan takım, Vali Kutlu Aktaş Spor Salonunda antrenör Osman Ocak ve Güreş İl Temsilcisi Çetin Demir gözetiminde Türkiye Şampiyonasına hazırlanıyor.

Haftada 3 gün antrenmanlara katılan ve sergiledikleri performansla erkeklere oranla daha başarılı olan kız güreşçiler, adeta rakip tanımıyor.

Güreş İl Temsilcisi Demir, Ağrılı çocuk ve gençlerin güreş sporuna ilgisini artırmak amacıyla Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünce güreş takımı oluşturulduğunu belirterek, Gençlik ve Spor İl Müdürü Ayhan Yıldırım ve antrenör Osman Ocak ile okul okul, sokak sokak dolaşıp, 11-16 yaş grubundaki 64'ü kız 234 çocuğu takıma kazandırdıklarını söyledi.

Güreşçiler arasında okula devam eden öğrencilerden sokakta çalışan çocuklara varıncaya kadar her kesimden çocuk bulunduğunu anlatan Demir, özellikle kız çocuklarının spor yapmasına engel olmayan ve kendilerine sorun çıkarmayan ailelere teşekkür etti.

Demir, kızların, erkeklere göre güreş sporuna daha yatkın olduğunu bildirerek, şunları kaydetti:
“Ailelerin özverisi ve kızlarımızın spora olan hevesi, hem kendilerine hem de kentimize büyük başarı kazandıracaktır. Biz de ailelerin güvenini boşa çıkarmamak için çalışmalarımızı titizlikle sürdürüyoruz. Haftanın 3 günü devam eden eğitimlerin tamamlanmasıyla katılacağımız şampiyonada hem kız hem de erkek güreşçilerin ilimizi en iyi şekilde temsil edeceğine inanıyorum.”

Antrenör Ocak ise takımın kalabalık olması nedeniyle sporcuları iki gruba ayırdıklarına değinerek, şampiyonaya, özellikle 15-16 yaş grubundaki kız ve erkek güreşçilerle yoğun şekilde hazırlandıklarını belirtti.

Ata sporunun Ağrı'da yaygınlaşmasını sağlamak amacıyla büyük çaba gösterdiklerini vurgulayan Ocak, desteklerinden dolayı Vali Ali Yerlikaya ile Gençlik ve Spor İl Müdürü Yıldırım'a teşekkür etti.

Bunları da Beğenebilirsiniz