Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

“Ağrı'dan Avrupa'ya Tenis Kardeşliği Projesi”

Türkiye Tenis Federasyonu (TTF), Marmara Üniversitesi ve Ağrı Tenis Kulübü işbirliğince hazırlanan “Ağrı'dan Avrupa'ya Tenis Kardeşliği” adlı proje tanıtıldı.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Ağrı Vali Yardımcısı Ateş, İbrahim Çeçen Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Konferans Salonu'nda düzenlenen programda konuşmada, Avrupa Birliği'nden hibe almaya hak kazanan projenin Ağrı için önemine değinerek, spor faaliyetleri kadar hiçbir şeyin kardeşliğe ve dayanışmaya vurgu yapamayacağını söyledi.

Ateş, Ağrı'da kardeşlik ve dayanışma kültürünün gelişmesi için spor branşlarına her zaman olumlu baktıklarını belirterek, şöyle devam etti:
“Valimizin talimatları ve gençlik hizmetleri ve spor ve il müdürümüzün gayretleri doğrultusunda bizler bu yıl içerisinde hem spor faaliyetlerinin artırılması hem de gençlerimizin eğitim ve öğretimi hakkında fırsat eşitliği noktasında kusursuz yararlanması için mücadele edeceğiz. Tenis sporu bir lüks spor olmaktan çıkmıştır artık. Her gencimiz Ağrı'da tenis sporuna rahatlıkla gidebilmektedir. Bu bizim için bir gurur meselesi. Emeği geçen tüm ilgililere teşekkür ediyorum.”

Ağrı Tenis Kulübü Başkanı Kasım Kaya da kentte ilk tenis kortunun 2004 yılında yapıldığını, tenisin bugün bölgede kimsenin tahmin edemeyeceği seviyeye ulaştığını söyledi.

Kaya, 2007 yılında kurulan kulüplerinin çalışmaları sonucu Ağrı'nın tenis sayesinde ülke gündeminde yer almaya başladığını belirterek, şunları kaydetti:
“Biz daha önce 2 Türkiye şampiyonası, 1 uluslararası 10 bin dolar ödüllü bayanlar tenis turnuvası, yardımcı antrenörlük kursu, 10 yaş izleme kampı ile son olarak TTF Doğu Kulüpleri Lig'i müsabakaları gibi etkinliklere başarılı bir şekilde ev sahipliği yaptık. Bu tür önemli etkinliklerde Türkiye Tenis Federasyonu'nun çok büyük desteğini aldık” dedi.

Kentte tenisin gelişmesi için daha önce yaptıkları projeleri tanıtan Kaya, zengin sporu olarak bilinen tenisi Ağrı'da şaha kaldırarak, bu sayede insanların zihnindeki yanlış düşünceleri ortadan kaldırdıklarını söyledi.
Projeyle ilgili sunumların yapıldığı program, projeye katkıda bulunanlara plaket verilmesiyle sona erdi.

Bunları da Beğenebilirsiniz