AĞRI HABERLERİ

Ağrı'da Vergi Haftası hazırlıkları

AA / Orhan Güngör
19.02.2015 - 13:19Son Güncelleme :

YEREL HABERLER AĞRI

AA / Orhan Güngör

AĞRI (AA) - Ağrı Defterdarı Nazım Kaya, 26. Vergi Haftasının, 23 Şubat - 1 Mart 2015 tarihlerinde kutlanacağını belirtti.

Kaya, yaptığı açıklamada, hafta boyunca mükellef, öğrenci ve personellerine yönelik çeşitli etkinliklerde bulunacaklarını ifade etti.

Kaya, "Amacımız, kamuoyunu vergi konusunda bilinçlendirmek ve geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza vergiyi sevdirmek ve anlatmak" dedi.

Vergi vermenin vatandaşlık görevi olduğunu anımsatan Kaya, güçlü ve bağımsız devletlerin temel ekonomik kaynağının vergi olduğunu belirtti.

Kaya, şunları kaydetti:

"Ülkemizde de kamu giderlerinin temel finans kaynağını vergi gelirleri oluşturmaktadır. Bu itibarla kamu hizmetlerinin daha kaliteli olarak sunulabilmesi için tahakkuk eden vergilerin tahsilat oranlarının yüksek oluşu önem arz etmektedir. Vergi gelirlerinin artırılmasında, kayıt dışı ekonomi ile mücadele edilmesi gerektiğinden, bu mücadelede kurumların yanı sıra vatandaşlarımızın da desteğine mutlak surette ihtiyaç duyulmaktadır. Vatandaşlarımız yaptığı alışverişin parasını öderken, vergiler dahil ödedikleri harcamalarının belgelerini aldıkları takdirde haksız kazancın ve kayıt dışılığın bertaraf edilmesine katkı sağlamış olacaklardır."

Mükelleflere bol kazanç dileyen Kaya, haftanın tüm Ağrılılar'a, Defterdarlık çalışanlarına, alışverişte belgesini alan tüm bilinçli tüketicilere, mükellef, serbest muhasebeci, mali müşavir ve meslektaşlarına hayırlar getirmesini temenni etti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ağrı haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ağrı ilinden Ağrı'da Vergi Haftası hazırlıkları hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 19 Şubat 2015 tarihinde saat 13 19’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Ağrı'da Vergi Haftası hazırlıkları haberi güncellenecektir.

AĞRI NAMAZ VAKİTLERİ
23 Kasım 2017, Perşembe
 • İmsak
  05:10
 • Guneş
  06:54
 • Öğle
  12:05
 • İkindi
  14:38
 • Akşam
  16:55
 • Yatsı
  18:27
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
Sayfa Başı