Ağrı'da ilginç otomobil yarışı

Ağrı
16 Mart 2005 - 13:53Son Güncelleme : 16 Mart 2005 - 13:53

Ağrı Sanayici ve İşadamları Derneği (ARSİAD) tarafından, “Ağrı'da hiç bir şey ileri gitmiyor” diye, 7-8 Mayıs tarihlerinde ”geri viteste” otomobil yarışları düzenlenecek.

Ağrı'da, ekonomik, sosyal ve kültürel alanda geriş kalmışlık artık Ağrı'da kabul edilir bir duruma gelmeye başladığını belirten Ağrı Sanayici ve İşadamları Derneği Başkanı Kazım Karaca, ”Türkiye geneli için açıklanan ekonomik verilerde hep en geride kalmışlık, Ağrı'da alışkanlık haline geldi. Bu geri kalmışlıktan çıkış yolu arıyoruz” diye konuştu.

“MADEM HERŞEY TERS GİDİYOR...”

Karaca, otomobil yarışlarını geri viteste yapmalarının nedeninin Ağrı'da herşeyin ters gitmesinden kaynaklandığını kaydederek, “Madem herşey ters gidiyor, yarışlar da geri viteste olsun diye düşündük” dedi.

Yıllardır hiçbir şeyin Ağrı'da ileri gitmediğini vurgulayan Karaca, şöyle devam etti: “Bırakın ileri gitmeyi, dün, bugünü aratır duruma gelmiştir. Ağrı kalkınamıyor. Biz kovaladıkça o kaçıyor. Madem dünya da yuvarlak, araçlarımızı geri viteste kullanıp şansımızı deneyelim diyoruz. Türkiye'de bir ilk olacağını bildiğimiz bu organizasyonla, Ağrı'nın sesini duyurabileceğimize inanıyoruz.”

Karaca, yapılacak yarışlara tüm otomobil yarışı sevenlerin davetli olduğunu duyurdu.

Etiketler:


    EN ÇOK OKUNANLAR

      Sayfa Başı