AĞRI HABERLERİ MERKEZ HABERLERİ

Ağrı’da “Eğitim Çalıştayı" düzenlenecek

DHA
31.10.2017 - 09:18Son Güncelleme :
DHA

Servet ARSAN / (AĞRI), (DHA)- Ağrı İl Milli Eğitim Müdürlüğünce, 1-14 Kasım tarihleri arasında her gün bir ilçede “Eğitim Çalıştayı" düzenlenecek.
    Çalıştay hakkında bilgi veren İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Turan, geçtiğimiz eğitim-öğretim dönemi 3 Mayıs 2017 tarihinde 100 kişilik bir katılımcı ekiple Okul Öncesi Çalıştayı düzenlendiğini hatırlatarak, okul öncesi eğitime dair görüş ve öneriler tartışılarak genel bir sonuç raporunun ortaya çıkarıldığını belirtti. Turan, "Buradan yola çıkılarak, bu yıl da, 2017-2018 eğitim öğretim yılının başında, bu kez eğitimin tüm kademelerini içine alan, geniş kapsamlı, çok daha farklı meslek gruplarının da Ağrı’da eğitime dair düşünce ve önerilerini sunabileceği, eğitimde yaşanan sorunları tespit etmek, eğitimin her kademesinde okullaşma oranını artırmak, eğitimin kalite ve niteliğini yükseltmek, mevcut problemleri tespit etmek ve bu doğrultuda çeşitli çözüm önerileri üzerinde fikir alışverişinde bulunmak, toplumun her kesimine ulaşarak özellikle; ilimizde görev yapan eğitim kurumlarımızdaki idareci ve öğretmenlerimiz ile diğer paydaşlarımız olan çeşitli meslek grupları temsilcilerinin de bu konuya yönelik talep beklenti ve tavsiyelerini de göz önünde bulundurarak, ilimiz merkez ve bağlı ilçelerini içine alan kapsamlı bir çalışma raporu ortaya çıkarmak amacıyla, 01-15 Kasım 2017 tarihleri arasında ilimiz merkez ve merkeze bağlı ilçelerinde Eğitim Çalıştayı yapılması planlanmıştır. 2017 Eğitim Çalıştayı’nın ana hedefi ise, il ve ilçelerde yapılacak çalıştayların ardından Ağrı nezdinde oldukça kapsamlı bir şekilde hazırlanacak Çalıştay Genel Raporu’nu bir kitapçık haline getirerek Milli Eğitim Bakanlığı ve ülkemizde eğitime paydaş hemen her kurum ve kuruluşla paylaşılacaktır. Bu kapsamda 1 Kasım 2017 tarihinde başlayıp, 15 Kasım 2017 tarihinde Ağrı Kültür ve Kongre Merkezi’nde yapılacak kapanış programı ile sona erecektir" diye konuştu.

FOTOĞRAFLI
 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Merkez haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Merkez haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Ağrı’da “Eğitim Çalıştayı" düzenlenecek haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

AĞRI NAMAZ VAKİTLERİ

12 Kasım 2018, Pazartesi
 • İmsak
  05:16
 • Guneş
  06:41
 • Öğle
  11:58
 • İkindi
  14:38
 • Akşam
  17:02
 • Yatsı
  18:23
Sayfa Başı