Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Ağrı'da DTP'liler polisle çatıştı

  AĞRI (DHA)
  02.12.2009 - 15:05 | Son Güncelleme:

  Mahmur kampından gelen 4 kişinin katıldığı DTP'nin mitinginde dün Doğubayazıt da olduğu gibi bugün de Diyadin ilçesinde olaylar çıktı. Polis olayları bastırmak için göstericilerin üzerine biber gazı ve tazyikli su sıktı.

  Ağrı'nın Diyadin ilçesinde bugün saat 11.00'de DTP ilçe başkanlığı tarafından bir miting düzenlendi. Yaklaşık 600 kişinin katıldığı mitingde Mahmur kampından gelen 4 kişinin yaptığı konuşmanın ardından izleyiceler taşkınlık yapmaya başladı. Mitingdeki bazı kişilerin, güvenlik görevlilerine saldırısı üzerine polis iki kişi göz altına almak istedi. Bunun üzerine olaylar bir anda büyüdü. Göstericiler polisin üzerine taş, sopa ve molotof kokteyilleri attı. Polis göstericileri dağıtmak için biber gazı ve tazyikli su ile karşılık verdi. İlçe merkezini savaş alanına çeviren göstericiler ara sokaklara kaçtı. Göstericilerin İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne yürüyerek saldırıda bulunacağı ihtimali üzerine Ağrı ve çevre ilçelerden gelen Çevik Kuvvet ekipleri çevrede geniş güvenlik önlemi aldı.

   

  Diyadin ilçe merkezindeki olaylar ara sokaklarda yer yer devam ederken iki lise öğrencisinin gözaltına alındığı bildirildi.

   

   

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNANLAR

   Sayfa Başı