Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Ağrı'da aileler arasında kavga: 3 ölü 1 yaralı

  AĞRI, (DHA)
  03.08.2009 - 10:25 | Son Güncelleme:

  AĞRI'nın Diyadin İlçesi'ne bağlı Dedebulak Köyü'nde iki aile arasında çıkan silahlı kavgada 3 kişi öldürüldü, 1 kişi yaralandı.

  Olay, Van'ın Çaldıran İlçesi'ne komşu olan Diyadin İlçesine'ne bağlı Dedebulak Köyü'nde meydana geldi.

  Aralarında geçmişe dayalı husumet bulunan ‘Yardımcı' ve ‘Aktaş' aileleri arasında silahlı kavga çıktı. Çatışmada 20 yaşındaki Abdullah Yardımcı, 25 yaşındaki Reşat Yardımcı ile Halil Aktaş öldürüldü. 1 kişi de yaralandı. Jandarma Tendürek Dağı eteğindeki Dedebulak Köyü'ne giriş- çıkışı kontrol altına aldı. İki aile arasında geçen yıl Van'ın Çaldıran İlçesi'nde çıkan silahlı kavgada da 1 kişi öldürülmüştü.

  CENAZELER VAN'A GETİRİLDİ

  Ağrı'nın Diyadin İlçesi'ne bağlı Dedebulak Köyü'nde iki aile arasında çıkan silahlı kavgada ölen 3 kişinin cenazelerin otopsilerinin yapılması için Çaldıran Devlet Hastanesi’ne getirildi.

  Geçmişe dayalı husumet nedeniyle ‘Yardımcı' ile ‘Aktaş' aileleri arasında dün gece çıkan silahlı kavgada ölen Abdullah Yardımcı, Reşat Yardımcı ile Halil Aktaş’ın cenazeleri otopsi yapılmak üzere Çaldıran Devlet Hastanesi'ne getirildi. Ağrı'nın Diyadin İlçesi Dedebulak Köyü nüfusuna kayıtlı olan ve 15 yıl önce yaşadıkları köyü terk ederek Çaldıran İlçe merkezine yerleşen Yardımcı ailesi mensupları cenazelerin gelmesi üzerine hastane önüne akın etti. Hastane önünde yeni bir olay meydana gelmemesi için jandarma ve polis ekipleri ayrı güvenlik önlemleri aldı. Bu arada Diyadin'e bağlı Dedebulak Köyü'nde geniş önlemlerinin alındığı ve köye giriş-çıkışların da kontrol altında yapıldığı belirtildi.

  Etiketler: son dakika
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı