Gündem Haberleri

  Ağrı'da 460 köy yolunu kardan kapandı

  Servet ARSLAN/AĞRI, (DHA)
  20.02.2011 - 13:08 | Son Güncelleme:

  AĞRI’da dün akşam saatlerinde başlayan ve sabaha kadar devam eden kar yağışı yaşamı felc etti. Belediyenin karla mücadele ekipleri aralıksız çalışarak kent merkezindeki ana caddeleri açık tutmaya çalıştı.

  Ağrı’da dün akşam saatlerinden itibaren etkili olan yoğun kar yağışı nedeniyle 460 köyün kent merkezi ve ilçelerle olan karayolu bağlantısı kesildi. Kar kalınlığının 40 santime ulaştığı Ağrı kent merkezinde belediyenin karla mücedele ekipleri çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Kent merkezindeki yüzlerce otomobil kara gömüldü. Bir çok işyeri yoğun kar yağışı nedeniyle öğlen saatlerine kadar kapalı kaldı. Belediye yetkilileri, vatandaşlardan ev ve işyerlerinin önünü temizleyerek ekiplere yardımcı olmalarını istedi.

  İl Özel İderesi yetkilileri, 3238 kilometre yol ağında karla mücadele başlattıklarını belirterek, kapanan 460 köy yolunu açmaya çalıştıklarını söyledi. Karla mücedelede 100 işçi ile birlikte 10 greyder, 6 dozer, 4 kar bıçaklı kamyon, 3 kar savurma makinesi, 4 loder ve 7 kamyonetin aralıksız çalıştığını belirtenyetkililer, "Kar yağmaz ve tipi çıkmazsa kapalı köy yollarını üç günde açarız" dedi

  Ağrı’da karın keyfini tek çıkaranlar çocuklar oldu. Evlerinin önüne çıkan çocuklar yaptıkları kardan adamları süsleyerek hatıra fotorafı çektirdi.

   

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı