AĞRI HABERLERİ

Ağrı’ya Yeni Bir Adliye Sarayı Yapılacak

IHA
27.02.2015 - 08:11Son Güncelleme :

AK PARTİ AĞRI MİLLETVEKİLİ EKREM ÇELEBİ, AĞRI'YA YENİ BİR ADLİYE SARAYI, ADLİYE SARAYI'NIN YERİNE İSE MÜZE DÜŞÜNDÜKLERİNİ BELİRTTİ.

IHA

AK Parti Ağrı Milletvekili Ekrem Çelebi, Ağrı’ya yeni bir Adliye Sarayı, Adliye Sarayı’nın yerine ise müze düşündüklerini belirtti.
Konu ile ilgili açıklama yapan AK Parti Ağrı Milletvekili Ekrem Çelebi, Ağrı merkezde Özelleştirme İdaresi Başkanlığı uhdesinde olan toplam 33 dönümlük arsanın, yeni Adliye Sarayı yapılması için tahsis çalışmalarının devam ettiğini söyledi. Yeni Adliye Sarayı’nın Ağrı için önemli olduğunu söyleyen Çelebi, "Mevcut Adliye Sarayı, Ağrı merkezde tam da sosyal ve kültürel alanların olması gerektiği yerde yer alıyor. Amacımız Ağrı’nın en işlek yerinin sosyal ve kültürel bir donatı merkezi haline getirilmesidir. Şu aşamada yeni Adalet Sarayı’nın bitmesi ile mevcut yerin Müze olarak kullanılması gerektiğini düşünüyoruz. Bilindiği üzere Ağrı bir çok medeniyete ev sahipliği yapmış bir il. Ağrı’nın kültür varlıkları Erzurum Van ve Kars müzelerinde sergileniyor. Müzemizin tamamlanması ile birlikte bu kültür varlıklarının da Ağrı’ya getirilmesi düşünülüyor" dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ağrı haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ağrı ilinden Ağrı’ya Yeni Bir Adliye Sarayı Yapılacak hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Şubat 2015 tarihinde saat 08 11’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Ağrı’ya Yeni Bir Adliye Sarayı Yapılacak haberi güncellenecektir.

AĞRI NAMAZ VAKİTLERİ

13 Aralık 2017, Çarşamba
 • İmsak
  05:27
 • Guneş
  07:13
 • Öğle
  12:13
 • İkindi
  14:37
 • Akşam
  16:52
 • Yatsı
  18:26
Sayfa Başı