Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Ağrı ve Doğubayazıt'ta olaylar çıktı

  DOĞUBAYAZIT,(Ağrı)/ DHA
  22.01.2011 - 16:50 | Son Güncelleme: 22.01.2011 - 17:03

  DEMOKRATİK Toplum Kongresi (DTK) Genel Başkanı Ahmet Türk’ün gezi düzenlediği Ağrı ve Doğubayazıt ilçesinde olaylar çıktı. Göstericiler, askeri lojmanları taşlarken, polise molotof kokteyl attı.

  POLİSİ TAŞLADILAR / FOTO GALERİ

  Iğdır’dan bugün karayoluyla Ağrı’nın Doğubayazıt ilçesinde düzenlenen toplantıya katılan DTK Başkanı Ahmet Türk, belediye binası önünde bir konuşma yaptı. Kürtçe yaptığı konuşmanın ardından Ahmet Türk’ün ayrıldığı ilçe karıştı. Yaklaşık 100 kişilik bir grup, Rıfkı Başkaya Caddesinde bulunan Mekanize Piyade Tugay Komutanlığına ait askeri lojmaları taşladılar. Göstericiler, daha sonra kaymakamlığın bahçesindeki polislere taşlı saldırıda bulundular. Çevik kuvvet ekipleri göstericilere karşı biber gazı ve tazyikli su sıktı. Yaklaşık yarım saat süren olayların ardından göstericiler sokak aralarında kayboldular.

  Doğubayazıt’tan Ağrı’ya gelen DTK Başkanı Ahmet Türk, yardımcısı Aysel Tuğluk, BDP milletvekilleri Gülten Kışanak, Pervin Buldan, Nuri Yaman ve Sırrı Sakık’ı yaklaşık bin kişi karşıladı. Dörtyol Kavşağında bekleyen vatandaşlar sık sık sloganlar attı. Seçim otobüsünde halkı selamlayan Ahmet Türk, Kürtçe bir açıklama yaptı. Konuşmaların ardından 50 kişi ceplerindeki taşları çıkarıp, slogan atarak polisin üzerine yürüdü. Molotof kokteyli ve havai fişeklerle ortalığı savaş alanına çeviren göstericiler, polisin anında müdahalesiyle ara sokaklara kaçtı. Olaylarla ilgili çok sayıda göstericinin gözaltına alındığı öğrenildi.
   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı