AĞRI HABERLERİ

Ağrı Valisi Işın:

AA / Musa Can Eraslan
28.02.2016 - 12:51Son Güncelleme :

- "Haydutlar, eşkıyalar ve anarşistler yüzünden Diyarbakır ve Cizre'den 390 bin kişi göç etmek zorunda kaldı. Şu anda ister PKK olsun, ister IŞİD ya da diğer terör örgütleri olsun, hepsi Müslümanları öldürmektedir"

AA / Musa Can Eraslan

AĞRI (AA) - Ağrı Valisi Musa Işın, haydutlar, eşkıyalar ve anarşistler yüzünden Diyarbakır ve Cizre'den 390 bin kişinin göç etmek zorunda kaldığını belirterek, "Şu anda ister PKK olsun, ister IŞİD ya da diğer terör örgütleri olsun, hepsi Müslümanları öldürmektedir" dedi.

Vali Işın, eşi Tuba Işın ile Gazi Mahallesi sakinleri ile bir araya gelerek, onların sorun ve isteklerini dinledi.

Kahvaltı programında konuşan Işın, devletin Ağrı'da son yıllarda yaptığı yatırım ve hizmetleri anlatarak, "Bütün bu yatırım ve hizmetler karşısında vatandaşların da üzerine düşen görevler var. Devlet, vatandaşı için vardır. Eğer vatandaş kendi huzurunu sağlamak ve korumak için çabalamazsa bu işin bir ayağı eksik kalır. Kimsenin huzurumuzu bozmasına izin vermeyelim. Yalan ve yanlış insanların peşine takılmayalım" diye konuştu.

Vatandaşlardan PKK terör örgütü ve onun maşası olanların arkasından gitmemelerini isteyen Işın, şunları söyledi:

"Biz önce insan olarak, Peygamberimizin arkasından gideceğiz. Bizim rehberimiz Peygamberimizdir. Adam öldürenler, anarşist olanlar ve 'Allah'a savaş açtım' diyenler kimsenin rehberi olamaz. Onlar olsa olsa haydut ve anarşist olabilir. Kürtlerin de Türklerin de rehberi Peygamberimizdir. Allah kimseye 'Sen Türk müsün ya da Kürt müsün' diye sormayacak. Allah bize 'Sen beni tanıdın mı, tanımadın mı' diye soracak. PKK'nın amacı Kürtleri dinsizleştirmektir. Bunu açıkça kendileri de söylüyor. Bu kadar açık bir şekilde 'Ben İslam düşmanıyım' diyen başka bir örgüt yer yüzüne gelmemiştir.

Peygamber Efendimize hakaret içerikli afişler Diyarbakır'da her yere asıldı. Müslüman olan bunu yapar mı?"

- "Terör örgütleri hep Müslümanları öldürüyor"

Işın, Güneydoğu Anadolu'daki terör olayları nedeniyle binlerce vatandaşın, evlerinden ve barklarından ayrılarak göç etmek zorunda kaldığını hatırlattı.

"Haydutlar, eşkıyalar ve anarşistler yüzünden Diyarbakır ve Cizre'den 390 bin kişi göç etmek zorunda kaldı" diyen Işın, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Şu anda ister PKK olsun, ister IŞİD ya da diğer terör örgütleri olsun, hepsi Müslümanları öldürmektedir. Niye Müslüman olmayan başka bir ülkede savaş ve terör yok? Dünyada 190 civarında devlet bulunmaktadır. Sadece Müslüman coğrafyasında kan akmaktadır. Suriye'de 400 bin insan öldürüldü. İstiyorlar ki Türkiye de Suriye gibi olsun. Devletimize ve vatanımıza sahip çıkalım. Bu vatan hepimizin vatanı. Bayrak hepimizin bayrağı. Oyuna gelmeyelim, aklımızı kullanalım. Terör örgütü, 'Kürtler zordan anlar' diyor, bu, terörist başının sözüdür. Kürt halkına bu zulmü yapıyorlar. Yazık bu halka. Bu halk misafirperver, samimi, dindar, namusuna ve şerefine düşkündür. Bu halka zulmetmeye kimin hakkı var?"

Allah'ın izniyle devlet olarak vatandaşların canını ve malını koruyacaklarını ifade eden Işın, "Siz de bu haydutlara ve onların maşalığını yaparak evlerinize kadar gelenlere inanmayınız. Bütün meslekleri yalancılık üzerinedir. Dediler ki: 'Cizre'de bir evde 60 yaralı var.' 'Devlet ve sağlık ekipleri oraya gitmiyor' diye yalan uydurdular. Her şey ortaya çıktı, hepsi yalan. Askeri ve polisi oraya çekip öldürmek istediler. Oraya teröristler sığınmıştı ve o ev teröristlerin cephaneliğiydi" değerlendirmesinde bulundu.

Işın, ailelerden çocuklarına ve gençlere sahip çıkmalarını isteyerek, "Ağrı, yıllardır huzurlu şekilde yaşıyor. Bu huzuru bozmayalım. Aksi takdirde bir parça ekmeğe muhtaç oluruz" görüşünü paylaştı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ağrı haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ağrı ilinden Ağrı Valisi Işın: hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Şubat 2016 tarihinde saat 12 51’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Ağrı Valisi Işın: haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı