AĞRI HABERLERİ

Ağrı İhk’da Görev Değişimi

IHA
08.08.2015 - 14:35Son Güncelleme :

AĞRI İL HAKEM KURULU BAŞKANLIĞINA ATANAN BÜLENT YÜZAK

IHA

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Merkez Hakem Kurulu (MHK), Ağrı İl Hakem Kurulu (İHK) Başkanlığına Bülent Yüzak’ı atadı.
MHk’nın yaptığı son toplantıda çoğu ilin İl Hakem Kurulu Başkanları değişti. Uzun yıllar Ağrı hakemliğine ve sporuna katkı sağlayan İl Hakem Kurulu Başkanı Metin Alıcıaslan’ın yerine Bülent Yüzak getirildi. 6 yıl C klasman, 6 yılda B klasman olmak üzere 12 yıl klasman hakemliği yapan Yüzak, bunun yanı sıra 12 yıl Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği ( TFFHGD) Ağrı Şube başkanlığı görevini yürüttü. Yüzak, Metin Alıcıaslan başkanlığındaki il hakem kurulunun çeşitli kademelerinde görev aldı. Geldikleri görevin sorumluluklarını iyi bildiklerini belirten İHK Başkanı Yüzak, “Böyle bir göreve geldiğimiz için mutluyuz. Bu görevin sorumluluklarını çok iyi biliyoruz. Başkanımız Metin Alıcıaslan’ın bizlerin ve tüm Ağrı sporunun üzerinde büyük emekleri olmuştur. Ağrı’da yetişen hakemlerin üzerinde emeği büyüktür. Kendisine şimdiye kadar Ağrı sporu ve hakemliğine vermiş olduğu katkılardan dolayı teşekkür ediyoruz” dedi.
Bülent Yüzak’ın, başkanlığındaki yeni il hakem kurulu ise şöyle oluştu.
Erdinç Güneş; klasman hakemliği de dahil olmak üzere 10 yıl futbol hakemliği yaptı. Bölgesel gözlemci olarak görev yapan Güneş, İl Hakem Kurulu’nda uzun yıllar çeşitli kademelerde görev aldı. Osman Sarı; Malatya İl Hakem Kurulu eski Başkanı Okan Sarı’nın kardeşi, uzun yıllar bölgesel amatör ligde hakemlik yaptı. Bölgesel Amatör Lig’de yönettiği maçlarındaki performansından dolayı Bölgesel Amatör Lig’in aranın ismi oldu. 2015-2016 futbol sezonunda hakemliği bıraktı. Fatih Alpaslan; Bölgesel Amatör Lig’de yönettiği müsabakalarda kritik kararlarla bölgesel amatörde kalitesini gösterdi. Uzun yıllar görev yaptığı Bölgesel Amatör Lig’de Osman Sarı’yla birlikte bölgenin en iyi hakemleri arasında üst sıralarda yer aldılar. 2015-2016 futbol sezonunda hakemliği bıraktı. Yeni oluşan hakem kurulu yönetiminin önümüzdeki günlerde yapacağı ilk toplantı ile çalışmalarına başlayacağı bildirildi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ağrı haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ağrı ilinden Ağrı İhk’da Görev Değişimi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 08 Ağustos 2015 tarihinde saat 14 35’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Ağrı İhk’da Görev Değişimi haberi güncellenecektir.

AĞRI NAMAZ VAKİTLERİ

11 Aralık 2017, Pazartesi
 • İmsak
  05:25
 • Guneş
  07:12
 • Öğle
  12:12
 • İkindi
  14:37
 • Akşam
  16:51
 • Yatsı
  18:26
Sayfa Başı