AĞRI HABERLERİ

Ağrı’da Yaşlı Evde Bakım Merkezi Açıldı

IHA
15.10.2015 - 15:54Son Güncelleme : 15.10.2015 - 15:55
IHA

Ağrı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından yaşlı vatandaşların bakım ve ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla “Yaşlı Evde Bakım Merkezi” açıldı.
Yaşlı Evde Bakım Merkezi açılışına Ağrı Valisi Musa Işın, Vali Yardımcısı Sedat İnci, İl Milli Eğitim Müdürü Hatem Dursun, Aile ve Sosyal politikalar İl Müdür Vekili Vefa Çelik ve kamu kurum ve kuruluş amirleri katıldı. Törende konuşan Ağrı Valisi Musa Işın, “Bu öyle bir insani görevdir ki; evlerde yaşayan kimsesi olmayan, yardıma muhtaç olan insanlar, burada istihdam edilen kadın kardeşlerimiz gidecekler onların yemeklerini verecekler, elbiselerini yıkayacaklar, ihtiyaçlarını karşılayacaklar. Bundan daha iyi bir insani hizmet olamaz. İşte insanlığın gayesi budur” dedi.
Önümüzdeki yıllarda mahallelerde gençlere ve bayanlara yönelik projeler üreteceklerini ifade eden Vali Işın, “İnşallah gelecek seneden itibaren bizim özellikle mahallelerimizde hem gençlere hem de bayan kardeşlerimize yönelik olarak bu tür çalışmalarımız olacaktır. Biz kışın da kadınlarımızı ve genç kuşağımızı evden çıkarıp onların hem sosyalleşmesini sağlamak hem zamanlarını geçirebilecekleri mekânlarda zaman geçirmek hem de becerilerini ortaya koymak için bu tür mekanlar yapacağız. Bizim görevimiz hayırlı işler yapmaktır. Bizim görevimiz insanlarımıza hizmet etmektir. Biz hayırlı işlerin peşindeyiz. Birileri de hayırsız işlerin peşindedir. Biz insanlarımızı yaşatmaya çalışıyoruz. Biz, insanlarımızın insan onuruna yaraşır bir şekilde hayatlarını idame etmelerini istiyoruz. Bizim görevimiz budur. Bizim menfilikle hiçbir işimiz yoktur. Bizim amacımız toplumumuzun refah seviyesini, insanların yaşam kalitesini yükseltmektir. Biz hayırlı işlerin peşindeyiz. Bizim hiçbir şekilde toplumumuzu zora sokabilecek, toplumumuzu geriye götürebilecek, insanlarımızın yaşam kalitesini indirebilecek şeylerin peşinde olmadığımız gibi onların da karşısındayız” şeklinde konuştu.
Ağrı’da halkın da desteği ile hayırlı hizmetler yapacaklarını ifade eden Vali Işın, “İnsanlarımızın yaşam kalitesini yükselteceğiz. Kadınlarımızın daha üretken hale gelmesi için gayret göstereceğiz, merkezler açacağız. Çocuklarımızı kazanmaya çalışacağız. Ama bunu yaparken de sizin desteklerinizi mutlaka alacağız. Birileri memleketimizi karıştırmaya, Ağrı’yı huzursuz etmeye gayret göstermektedir. Bunları sizler de görüyorsunuz ve tanıyorsunuz. Ağrı’yı huzursuz edenlere fırsat vermeyeceğiz. Bizim amacımız Ağrı’ya huzur getirmektir. Bizim amacımız Ağrı’yı refah seviyesinde yükseltmek ve insanlarımızın insanca yaşamasını temin etmektir. Biz bunun gayreti içerisindeyiz. Çocuklarımız, gençlerimiz, yaşlılarımız daha iyi yaşasınlar, hayata daha iyi tutunsunlar, hayatı sevsinler. Yoksa yıkmak, tahrip etmek çok kolaydır. Bizim amacımız tahribatın önüne geçmek ve tamirat yapmaktır. Bizim görevimiz, amacımız inşa etmektir, yıkmak değildir. Siz, hayatınızı söndürenleri, görevleri yıkmak, yakmak ve tahribat olanları asla ve asla kale almayın. Onlara fırsat vermeyin. Eğer biz toplum olarak huzur içerisinde yaşamak istiyorsak bunu elbirliği ile muhafaza etmek zorundayız” dedi.
Vali Işın ve protokol üyeleri, açılış sonrası Yaşlı Evde Bakım Merkezi’ni gezerek yetkililerden bilgiler aldı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ağrı haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ağrı ilinden Ağrı’da Yaşlı Evde Bakım Merkezi Açıldı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 15 Ekim 2015 tarihinde saat 15 54’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Ağrı’da Yaşlı Evde Bakım Merkezi Açıldı haberi güncellenecektir.

  AĞRI NAMAZ VAKİTLERİ
  01 Eylül 2017, Cuma
  • İmsak
   03:44
  • Guneş
   05:28
  • Öğle
   12:19
  • İkindi
   15:59
  • Akşam
   18:48
  • Yatsı
   20:19
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı