AĞRI HABERLERİ

Ağrı’da Sodes Sözleşme İmza Töreni Düzenlendi

IHA
10.09.2015 - 15:44Son Güncelleme :

SODES SÖZLEŞME İMZA TÖRENİ DÜZENLENDİ

IHA

Ağrı Valiliğince, Sosyal Destek Programı (SODES) sözleşme imzalama töreni düzenlendi.
Valilik toplantı salonunda düzenlenen imza töreninde konuşan Ağrı Valisi Musa Işın, SODES kapsamında kabul edilen 32 projenin hayata geçirilmesi için atılacak ilk adımın icrası için burada olduklarını söyledi.
Projelerin Ağrı için hayırlı olmasını ifade eden Vali Işın, "Herşeyden önce bu projelerin Ağrı için, halkımız için hayırlı uğurlu olmasını Cenab-ı Hak’tan temenni ediyorum. 55 proje sunduk 32’si kabul edildi. 34 il arasından en fazla kabul edilen proje sayısı bizimki oldu. Ağrı birinci oldu. Ağrı olarak bu projelerden 2010 yılından beri biz ciddi manada faydalanıyoruz. 5 yıl içerisinde Ağrı’da 326 proje kabul edilmiş ve 33 milyon 744 bin liralık proje uygulaması Ağrı’da gerçekleşmiştir" dedi.
Amaçlarının Ağrı’yı huzur kenti haline getirmek olduğunu ifade eden Vali Işın, "Her türlü şiddetten, terörden arındırmaktır. Bu konuda sizlerinde büyük bir görevi vardır. Değerli arkadaşlar eğer biz kendi kentimizde huzuru sağlamazsak, bu projelerin hiçbir anlamı kalmaz. Bu projelerin hiçbir hayata geçirilir tarafı da olmaz. Hepinizden ricam ilimize sahip çıkalım. Siz burada yaşıyorsunuz, biz burada yaşıyoruz bu memleket bizim memleketimiz. Memleketimize sahip çıkalım. Terör insanlık suçudur. Hiçbir faydası yoktur. Birisi gelsin desin ki bunun bir faydası vardır. İnsan öldürmenin hiçbir faydası yoktur. İnsan öldürmenin bir gerekçesi yoktur. Araç yakmanın bir gerekçesi yoktur. İnsanlardan haraç toplamanın bir gerekçesi yoktur. İnsanların namusuna, haysiyet ve şerefine, malına ve canına kast etmenin hiçbir meşru tarafı yoktur. İnsanlıktan nasibini almış hiç kimse bunun haklı bir gerekçesini söyleyemez. İnsanlık suçudur başka bir şey değildir" dedi
Kente ve çocuklara sahip çıkılması gerektiğini anlatan Vali Işın, "Bu yanlıştan biran önce dönülmesini söyleyelim. Kesin olarak söyliyeyim bu devlet çok güçlüdür. İsyan edenleri ezer ve yok eder. Her ne pahasına olursa olsun. Bundan hiç kimse kazançlı çıkmayacaktır. Ama hiçbir şekilde terör örgütü ve yandaşları hiçbir şekilde bundan kazançlı çıkmayacaktır. Biz istiyoruz ki hiç kimse ölmesin. Biz istiyoruz ki herkes gelsin bu ülkenin ekmeği, aşı ve suyu herkese yeterli derecededir. Herkes için vardır. Ben burada göreve başladığımdan beri bunu söylüyorum. Ben diyorum ki aç olanlar yanıma gelsin. Sağlık hizmeti alamıyorum, tedavi göremiyor, doktora gidemiyorum ve param yoktur diyenler varsa onlarda yanıma gelsin. Çocuğum üniversiteyi kazanmış okutamıyorum diyenler varsa yanıma gelsinler. Bir devlet bunları üstleniyorsa sorumluluk taşıyorsa ve bunları garanti altına alıyorsa o devlet vatandaşına sahip çıkan bir devlettir. Bugün gidin Amerika’da, Avrupa’da ben sizin sağlık hizmetlerinizi bedava karşılayacağım diyen bir devlet bulamazsınız. Yok böyle bir şey. Ben sizin eğitiminizi, eğitim ücretlerinizi karşılıksız bedava karşılayacağım diyen bir devlet bulamazsınız. Sorun Amerika ve Avrupa’ya. Şuan da Ağrı’da 2 buçuk katrilyonluk yatırım devam etmektedir. 90 bin ailenin, kadının hesabını her ay şartlı nakit transferi parası ve ücreti yatırılmaktadır. 9 bin 600 engelliye her ay bakım ücreti olarak 765 Türk Lirası aylık para verilmektedir. Engellinin kendisine de 3 ayda bin 200 lira verilmektedir. Askere gidene ve dul kadına da para verilmektedir. Geçen sene Tarımsal Destek 76 milyondu bu sene 110 milyon Türk Lirası destek verilmektedir. Dolayısıyla bütün bunları anlatmanızı istiyoruz. Bunların halk tarafından bilinmesini istiyoruz" ifadelerine yer verdi.
Hiç bir zaman devlet kendisine silah doğrultanlara yardım edenlerin yanında olmayacağını ifade eden Vali Işın, "Hem terörün karşısında olacağız, hem de teröre destek veren doğrudan veya dolaylı olarak kim olursa olsun hiçbir şekilde devletten bir kuruşluk yardım alamayacaktır. Sosyal yardımları kesilecektir. Kendisine ihanet edenlere hiç kimse ne siz ne ben ne de başkası sen iyi yapıyorsun aferin deyip de gülücük atmaz ona. Bizde vatandaşımıza, askerimize ve polisimize kurşun sıkan, vatandaşımızın aracını yakan, doktorunu öldüren hiçbir kimseye ona yardım edenlere, uşaklık eden hiçbir kimseye ne bizim vicdanımız nede halkın vicdanı onun yanında yer almaya ve yardım etmeye kabul etmez" şeklinde konuştu.
Devletin iki eli olduğunu vurgulayan Vali Işın, şunları kaydetti:
"Biri şefkat elidir. Masum, gariban ve fakirin yanında yer alır. Diğer eli ise kudret, güç ve kuvvet elidir. O elini garibanlara, fakir fukaraya, kimsesizlere musallat olan zalimleri teröristleri yok etmek bertaraf etmek için kullanır. Bütün nizam böyle kurulmuştur. Kainat ve dünyanın nizamı böyle kurulmuştur. Bu uygulanacaktır ve uygulanmaya devam edecektir. Devletimiz güçlü ve parası çoktur. Her türlü projeyi uygulayabilme imkanımız vardır. Bugün hiç kimse Ağrı’nın mahrumiyet ili olduğunu söyleyemez. Havaalanı vardır, asfaltı vardır, köy yolları sıcak asfalttır ve şehirler arası duble yolları vardır. İletişimi, telefonu, elektriği ve sağlık hizmetleri vardır. Şuan da 42 okul binası devam etmektedir. Bittiği takdirde derslik başına 24 öğrenci düşecektir. Spor kompleksleri devam etmektedir. Sağlık hizmetleri devam etmektedir. Hastane inşaatı devam etmektedir. Böyle bir ile kimse mahrum kalmış diyemez. Bunları diyen insanlar vardır ama onlar burada kalmak istemeyen insanlardır. Çalışmak istemeyen insanlardır."
’Daha kötü bir akıbet bizi ve memleketimizi beklemeden herkes sorumluluk taşısın’ diyen Vali Işın, "Biz bir sefer yaşayacağız. İkinci sefer dünyaya gelme şansımız yoktur. Bunu bilelim canımıza sahip çıkalım. En kutsal hak yaşam hakkıdır. Bunu koruyalım. Gençlerimizi bu ateş ve felaketten muhafaza edelim. Bu konuda gayret gösteren herkese teşekkür ediyorum. Bu konuda herkes gayretini göstermeli ve çalışmalıdır. Şehitlerimize de Allah’tan rahmet diliyorum. Allah memleket ve milletimizi her türlü felaketten, musibetten muhafaza etsin. Birlik ve beraberliğimizi muhafaza etsin. Kardeşçe yaşamayı Cenab-ı Hak bize nasip etsin. Biz kardeşiz, biz müslümanız, inançlıyız. Bizim ortak paydamız inancımız, kültürel değerlerimiz, geleneklerimiz ve insanlıktır. Vatandaşlığımızdır vatanımızdır toprağımızdır. Bu devlet ve topraklar hepimizindir. Bu topraklarda hepimizin kanı vardır. Kötü amellere kötü niyetlere oyuncak olmayacağız inşallah. Buna da fırsat vermeyeceğiz" şeklinde sözlerini tamamladı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ağrı haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ağrı ilinden Ağrı’da Sodes Sözleşme İmza Töreni Düzenlendi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 10 Eylül 2015 tarihinde saat 15 44’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Ağrı’da Sodes Sözleşme İmza Töreni Düzenlendi haberi güncellenecektir.

AĞRI NAMAZ VAKİTLERİ

09 Aralık 2017, Cumartesi
 • İmsak
  05:24
 • Guneş
  07:10
 • Öğle
  12:11
 • İkindi
  14:36
 • Akşam
  16:51
 • Yatsı
  18:26
Sayfa Başı