AĞRI HABERLERİ

Ağrı’da Ortak Sınavları Değerlendirme Toplantısı

IHA
21 Ekim 2015 - 09:05Son Güncelleme : 21 Ekim 2015 - 09:06

AĞRI’DA ORTAK SINAVLARI DEĞERLENDİRME TOPLANTISI

IHA

Ağrı İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından merkezi ortak sınavlara (TEOG) hazırlık kapsamında okul müdürleri ve müdür yardımcıları ile öğretmenlerle değerlendirme toplantıları yapıldı.
İl Milli Eğitim Müdürü Hatem Dursun başkanlığında Kültür ve Kongre Merkezi toplantı salonunda 1 Ekim 2015 Perşembe günü ortaokul müdür ve müdür yardımcılarıyla ayrı ayrı yapılan toplantılarda, okulların TEOG başarıları ve 2015-2016 eğitim öğretim yılında il başarısını daha da yükseltmek için alınması gereken tedbirler masaya yatırıldı. 5-12 Ekim 2015 tarihlerinde Türkçe, matematik, fen ve teknoloji, sosyal bilgiler, din kültürü ve ahlak bilgisi ve İngilizce öğretmenleriyle 2014-2015 eğitim öğretim yılının TEOG puan hedeflerine ulaşılıp ulaşılmadığı değerlendirildi. Toplantıda, hedeflerinin gerisinde kalan branş öğretmenleriyle bunun nedenleri hakkında görüşülürken, gerekli önlemlerin alınması hususunda çalışmaların başlatılacağı belirtildi.
Hedeflerinin üstünde başarı sağlamış olan öğretmenlerin de ödüllendirileceğini belirten Dursun, “Biz büyük bir aileyiz. Ekip ruhu ile başarıyı yakalayacağız. Müdürlüğümüzün bir vizyonu ve bir duruşu var. Bizler bakanlığımızın hedefleri doğrultusunda ve kararlılıkla görevimizi sürdüreceğiz. Geçmiş yıllardaki sınav tecrübelerimizi bu yıllara da aktaracağız. Biz eğer bu çocukları ailelerinden emanet almışsak, annesi ve babasıyla geçirdiği vakitten çok daha fazlasını bizimle geçiriyorsa kesinlikle bizim bu çocuklara annesinden babasından daha fazla sahip çıkmamız gerekiyor. Burada amacımız okullarımızı birbiriyle kıyaslamak değil, tam aksine her okulumuzu kendi koşulları içinde değerlendirmek ve istenen başarıyı yakalamasına yardımcı olmaktır. Bu toplantılarla ilimizin fotoğrafını çekip yönetici, öğretmen, öğrenci ve velilerimizde farkındalık oluşturmak istiyoruz” diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ağrı haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ağrı ilinden Ağrı’da Ortak Sınavları Değerlendirme Toplantısı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 21 Ekim 2015 tarihinde saat 09 05’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Ağrı’da Ortak Sınavları Değerlendirme Toplantısı haberi güncellenecektir.

  AĞRI NAMAZ VAKİTLERİ
  18 Ağustos 2017, Cuma
  • İmsak
   03:25
  • Guneş
   05:15
  • Öğle
   12:23
  • İkindi
   16:10
  • Akşam
   19:09
  • Yatsı
   20:44
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı