AĞRI HABERLERİ

Ağrı’da İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı

IHA
28.07.2015 - 14:17Son Güncelleme :

AĞRI'DA 2015 YILI 3'ÜNCÜ İL KOORDİNASYON KURULU TOPLANTISI YAPILDI

IHA

Ağrı’da 2015 yılının üçüncü il koordinasyon kurulu toplantısı yapıldı.
İl Genel Meclisi’nin toplantı salonunda Ağrı Valisi Musa Işın’ın başkanlığında gerçekleşen toplantıya vali yardımcıları, ilçe kaymakamları ve belediye başkanları, Erzurum ve Van illerinden yatırımcı kuruluşların bölge müdürleri ve il müdürleri katıldı. Toplantıda konuşan Ağrı Valisi Musa Işın, “Koordinasyon toplantılarında bölgemizde devam eden yatırımların masaya yatırılması, kış mevsimine kalmadan bitirilmesi ve kurumlar arası koordinasyonun sağlanması, iletişimin kurulması, en az parayla çok yatırım yapılması bizim amacımızdandır. Bu nedenle koordinasyon toplantılarının özelliği de zaten kurumların birbirine olan ihtiyaçlarını görüşerek, yüzleşerek telafi etmektir. Yatırımların zamanında yapılması gerekmektedir. Yaz mevsimimiz kısa sürmektedir. Biz daha hızlı hareket etmek mecburiyetindeyiz. Kışa kalmadan projelerin bir an önce bitirilmesinde fayda var” dedi.
Halihazırda geçen yıllardan sâri 2 milyar tutarında yatırımın devam ettiğini söyleyen Vali Işın, "Bu sene özellikle eğitim alanında ciddi yatırımlarımız olacak. Geçmiş yıllardan kalan yatırımlar ile bu yıl başlayacak yatırımlar 47 büyük binaya tekabül etmektedir. Köy yolları konusunda çok ciddi yatırımlar söz konusudur. Sadece bu yıl köy yıllarına ayırdığımız para 40 milyon TL’dir. 150 kilometre sıcak asfalt yapacağız. Gerek KÖYDES projeleri gerekse özel idare koordineli içme suyu projelerimiz var. Sağlık alanınca çok ciddi hizmetler mevcuttur. Eleşkirt ve Tutak devlet hastanelerimiz bu yıl hizmete girecektir. Ağrı’da 400 yataklı devlet hastanesi projemiz devam etmektedir. Dolayısıyla bütün sektörlerin ilimize çok büyük katkıları mevcuttur. Bu yatırımların dışında sosyal hizmetler, sosyal transferler bulunmaktadır. İlimizde her yıl 1 milyar TL tutarında sosyal hizmetler, sosyal transferler mevcuttur. Sağlık Bakanlığı ve diğer bakanlıkların projeleri bunların dışındadır” diye konuştu.
Vali Işın’ın konuşmasından sonra yatırımcı kurumların temsilcileri tarafından kurumları tarafından yapılan yatırımlar hakkında bilgi verildi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ağrı haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ağrı ilinden Ağrı’da İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Temmuz 2015 tarihinde saat 14 17’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Ağrı’da İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı haberi güncellenecektir.

AĞRI NAMAZ VAKİTLERİ

18 Aralık 2017, Pazartesi
 • İmsak
  05:30
 • Guneş
  07:17
 • Öğle
  12:15
 • İkindi
  14:39
 • Akşam
  16:53
 • Yatsı
  18:28
Sayfa Başı