Agnelli: Şimdilik gündemde evlilik yok

Hürriyet Haber
08.02.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

SON iki haftadır Avrupa borsalarında Fiat hisselerinin yükselmesine neden olan ortaklık söylentileri İtalyan otomobil Fabrikası yetkililerince yalanlandı.

Konu ile ilgili konuşan Fiat Onursal Başkanı Gianni Agnelli, ‘‘Ortaklık şart değil kendi içimizde de büyüyebiliriz. Ancak çok cazip bir fırsat elemize geçerse kaçırmayız. Ama şu anda öyle bir ortam yok’’ dedi.

Son iki haftadır Fiat'ın başta DaimlerChrysler olmak üzere otomotiv dünyasının dev isimlerinden General Motors, Ford-Volvo- Mazda, Toyota, Renault-Nissan, Volkswagen, PSA Peugeot-Citroen ve Mitsubishi ile ortaklık kuracağı haberleri veriliyor. Ortaklık söylentileri Fiat hisselerinin yükselmesine yol açmıştı.

Roma'da Hürriyet'in sorularını yanıtlayan Fiat Grubu Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Gualberto Ranieri şöyle konuştu:

‘‘Spekülasyonlar gerçek dışı. Onur Başkanımız Agnelli konuyla ilgili bir açıklamayı yaptı. Sanırım bu tür söylentileri kış tatilini bedavaya getirmek isteyen bazı hissedarlar çıkarttı. 18 Şubat'ta Başkan Paolo Fresco ve Genel Müdürümüz Paolo Cantarella 1999 yılının bilançosunu sunarken 2000 yılının tahminlerini ve projelerini açıklayacaklar.’’

Etiketler:


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı