Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Ağlaya ağlaya soydu

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Bankanın 129 milyarını alıp kaçan başveznedar, ‘‘Ağlayarak gidiyorum beni affedin’’ diye not bıraktı. Veznedar 2 ay sonra yakalandı.

İŞ Bankası'nın Bakırköy Çarşı Şubesi' nin başveznedarı Rıfat Ülker, banka kasasından 129 milyar lirayı zimmetine geçirip, gözleri dolarak kaleme aldığını belirttiği, binbir özür dolu mektup bırakıp kayıplara karıştı. Duygusal veznedar, iki ay sonra yakalandı. Ülker'in, bankayı soyduğu, 23 Temmuz günü öğle yemeğinden dönmemesi üzerine anlaşıldı. Hesapları inceleten Şube Müdürü Aysel Tecer, milyarlarca liralık açık olduğunu belirledi.

Hepinizi seviyorum

Kasada Ülker'in kaleme aldığı mektupta şunlar yazıyordu: ‘‘Aysel Hanım. Sizden ve tüm arkadaşlarımdan özür dilerim. Hepinizi çok seviyorum. İnanın, ben iyi bir insanım. Bankamı çok seviyorum. İnanın mecbur kalmasam bankama zarar vermezdim. Umarım, büyüklerim, eşimi ve çocuklarımı muhtaç duruma düşürmez. Parayı iade etmek için elimden geleni yapacağım. (Bu mektubu, gözlerim dolarak yazıyorum.) 10 bin İsviçre Frangı, 41 bin Dolar, 30 Mark, 50 milyar lira aldım. Çok üzgünüm. Ağlayarak gidiyorum. Nereye gittiğimi bilmiyorum. Beni affedin.’’

KKTC'ye kumara gitmiş

Polis, Rıfat Ülker'in, sık sık KKTC'ye gittiğini, son olarak Jasmine Court Otel'de 20 bin dolar kaybettiğini belirlediler. İki aylık takip sonucu Ülker, Güngören'de kiraladığı evde yakalandı. Evde yapılan aramada, 17 bin Alman Markı, 2 milyar liralık oynanmış at yarışı kuponu ve kapının altına yapılmış gizli bölmede 20 milyar lira değerinde hisse senedi ele geçirildi.