« Hürriyet.com.tr
MENÜ

AĞLAYA AĞLAYA ANTRENMAN YAPTI, ANNESİ İÇİN ALTIN KAZANDI

Finalde İranlı Mohammed Bagheri'yi 6-5 deviren Servet Tazegül, Avrupa Şampiyonluğu ve Dünya Şampiyonluğunun ardından Olimpiyat Şampiyonu oldu. Milli tekvandocu, altın madalyayı 50 gün önce hayatını kaybeden annesine armağan etti.

hurriyet.com.tr
SON GÜNCELLEME

Son 3 yıldır hiç maç kaybetmeyen Servet Tazegül'ün, Olimpiyatlar öncesi yaşadıkları herkesi duygulandırırken, milli tekvandocunun azmi ise takdir topladı.
/images/100/0x0/563d299ff018fb32c8edef28
Servet Tazegül, 2012 Londra Olimpiyat Oyunları'na anne acısıyla geldi. Kanser teşhisi konulduktan sonra "Oğlumun madalya aldığını görmeden ölmeyeceğim" diyen anne Tazegül, Olimpiyat'tan 50 gün önce hayatını kaybetti. En büyük dileği oğluyla birlikte şampiyonluk sevinci yaşamaktı, ama "Londra'ya gideceğim" dileği ne yazık ki gerçekleşmedi.

TÜRKİYE'NİN 'SERVET'İ - Foto Galeri

MADALYA TÖRENİNDE İLK KEZ İSTİKLAL MARŞI

Tekvandodan kazandığı bütün parayı annesini kanser hastalığından kurtarmak için harcayan Servet, Türkiye'nin en büyük madalya umutlarından biri olarak katıldığı 2012 Londra'dan önce bu acı haberle sarsıldı. Ağlaya ağlaya antrenmanlara çıktı. Üzerine bir de sakatlık eklendi. Finalden önce iki gün antrenmanlara çıkamadı, kendi deyimiyle "dualarla şampiyon" oldu.

Annesini hiç kırmayan Servet, Londra'da da aynısını yaptı ve hem Olimpiyat Şampiyonu oldu hem de Türkiye'ye ilk altın madalyasını kazandırdı.

"MADALYAMI ANNEME ARMAĞAN EDİYORUM"

Servet Tazegül, final maçı sonrası yaptığı açıklamada, "Hedefe ulaştım. Zaten 3 yıldır hiç yenilgim yoktu. Orada kaçırdım, bronz oldu. Burada biraz daha iddialı ve tecrübeliydim. Kimsenin elimden altınımı alamayacağına inandım ve başardım, çok mutluyum. Öncelikle Başbakanımız ve Spor Bakanımıza desteklerinden dolayı teşekür ederim. Sakatlığım vardı. Doktorlar da benimle çok ilgilendiler. Son 2 gündür antrenman yapamıyordum. Dualarla şampiyon olduğuma inanıyorum. Altın madalyamı anneme armağan etmek istiyırum. Altını annem için kazandım" diye konuştu.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler