Ege Haberleri

EGE

  Ağlatan tatbikat

  Hürriyet Haber
  07 Aralık 2000 - 00:00Son Güncelleme : 07 Aralık 2000 - 00:01

  İZMİR Karşıyaka'da 10 yaşındaki iki kız çocuğundan birine tecavüz eden diğerini de tecavüz girişiminde bulunan Hıdır Eren'e geniş güvenlik önlemleri arasında tatbikat yaptırıldı.

  GEÇTİĞİMİZ hafta yaşanan iki olaydan sonra oluşturduğu özel sokak timleriyle Karşıyaka'da sapık avına çıkan polis, önceki akşam saatlerinde Gümüşpala 7239 Sokakta bisikletiyle kendine yeni bir kurban arayan Hıdır Eren'i çizilen robot resminden teşhis ederek kıskıvrak yakaladı. Gözaltına alınan ve suçunu itiraf eden bisiklet tamircisi 22 yaşındaki Eren, sabahın erken saatlerinde yer tespiti için olay yerlerine götürüldü.

  HALKIN galeyana gelmemesi için geniş güvenlik önlemi alan polis, eski sabıkalı Eren'i ilk önce 10 yaşındaki A.Ç.'ye tecavüz girişiminde bulunduğu Örnekköy 7401 Sokak'taki metruk binaya götürüldü. Küçük kızı kandırmasını ve çığlıklar üzerine elinden nasıl kaçtığını anlatan Eren, daha sonra Nergis 1777 Sokak'taki ikinci olay yerine götürüldü.

  Kapıcı gözyaşı döktü

  BURADAKİ bir apartmanın bodrum katında iftar vakti ekmek almaya giden M.T'ye önceden hazırladığı yatakta nasıl tecavüz ettiğini soğukkanlılıkla anlatan Eren, çevredeki vatandaşların tepkisiyle karşılaştı. Sapığın olay yerine getirildiğini gören vatandaşlardan bazıları çıktıkları balkonlardan lanetler yağdırırken, M.T'nin oturduğu apartmanın kapıcısı Ahmet Yılmaz, Eren'e saldırmak istedi.

  POLİSLER tarafından güçlükle ikna edilen ve olay yerinden uzaklaştırılan kapıcı, ‘‘Böylelerine insan demeye utanıyorum. Bu tip insanlara cezaların en büyüğünü versek azdır’’ diyerek ağladı. Minibüse bindirilip Bozyaka Emniyet Binası'na götürülen Eren, daha sonra mahkemeye sevkedildi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı