« Hürriyet.com.tr
MENÜ

“Ağlamamak için kendimi zor tuttum”

Londra Olimpiyatları'nda, erkekler takım sprint yarışında dünya rekoru kırarak altın madalya kazanan Büyük Britanya'nın ünlü bisikletçisi Chris Hoy, efsane İngiliz kürekçi Steve Redgrave ile altın madalya sayısını eşitledi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Olimpiyat Oyunları'nın açılışında Britanya bayrağını taşıyan Sir unvanlı Hoy, yine açılış töreninde meşaleyi taşıyan 5 olimpiyat altın madalyalı Redgrave'i yakaladı.

Philip Hindes, Jason Kenny ve Chris Hoy'dan oluşan Büyük Britanya'nın 42.6 saniyeyle dünya rekoru kırdığı mücadeleyi, Kraliçe 2. Elizabeth'in kızı Prenses Anne, Cambridge Dükü Prens William ve eşi Cambridge Düşesi Kate, Prens Harry ve Başbakan David Cameron da tribünden izledi.

Hoy ve takım arkadaşlarının madalyasını Prenses Anne verdi.

“Ağlamamak için kendimi zor tuttum”

Yarışın ardından basın toplantısı düzenleyen 36 yaşındaki Hoy, madalya töreni sırasında ağlamamak için kendini zor tuttuğunu söyledi.

Altın madalya almaktan büyük onur duyduğunu belirten Britanyalı sporcu, “Tezahüratlar performansınızı tabiki etkiliyor. Kendi ülkenizde yarışıyor olmanızın da avantajı var. Bu rahatlık veriyor ve büyük bir ayrıcalık” dedi.
Yarışlardan önce dikkatinin dağılmaması için müzik dinlediğini ifade eden Hoy, bugünkü yarış öncesinde Chemical Brothers dinlediğini söyledi.


Bunları da Beğenebilirsiniz