İZMİR HABERLERİ

Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi'nde şenlik

DHA
10.05.2016 - 11:17Son Güncelleme :
DHA

İZMİR Kuzey Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği'ne bağlı Karşıyaka Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi'nde "Ağız ve diş sağlığı şenliği" düzenlendi.
Karşıyaka Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi, Karşıyaka İlçe Sağlık Müdürlüğü ve Karşıyaka İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nün işbirliği ile "Sağlıklı Yaşam Kulüpleri Projesi" kapsamında diş sağlığına dikkat çekerek farkındalık yaratmak amacıyla şenlik düzenlendi. Şenliğe; Karşıyaka Kaymakamı Sadettin Yücel, İzmir Kuzey Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Doç. Dr. Ahmet Emin Erbaycu, Karşıyaka İlçe Sağlık Müdürü Dr. Yıldıray Çağırgil, Karşıyaka İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa İslamoğlu, Hasan Pınarçalı Ortaokulu ve anaokulu öğrencileri, Karşıyaka Anaokulu Öğrencileri ve merkeze muayene olmak için gelen hasta, hasta yakınları ile kurum çalışanları katıldı.
Şenliğin açılışında konuşan Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Yöneticisi Dt. Yıldızhan Altınışık "Vücut sağlığı ağızda başlar, diş sağlığı iyi olan bireylerin vücut sağlığı da iyi olacaktır. Bu bilinci çocuklarımıza benimsetirsek sağlıklı nesiller yetişecektir. Bunun için çocuklarımızın ilk süt dişleri çıktığından itibaren diş hekimiyle tanıştırmak, hayat boyu rutin olarak altı ayda bir kontrollerini yaptırmak gerekmektedir. Ayrıca diş fırçalama alışkanlığını kazandırmak, doğru beslenme şeklini öğretmek ailelerimize öğretmenlerimize ve biz sağlık çalışanlarına düşmektedir. Karşıyaka Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi olarak Karşıyaka sağlıklı yaşam kulüpleriyle ortaklaşa yaptığımız şenliğimiz bu yolda atılmış bir adımdır. Yoğun tedavi hizmeti veren bir kurum olarak bizler geleceğin teminatı olan çocuklarımızı bilinçlendirmek ve sağlıklı bireyler olarak topluma kazandırmak için elimizden gelen her şeyi yapacağız" dedi.
İzmir Kuzey Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Doç. Dr. Ahmet Emin Erbaycu da koruyucu hekimliğin önemine dikkat çekerek, "Burası aslında bir teşhis ve tedavi merkezi ama bugün farklı bir amaç için bir arada olma fırsatı bulduk. Özellikle çocuklarımızın bu atmosferde bulunması hem onların bundan sonraki hayatlarında sağlık hizmetlerine bakış açılarıyla ilgili güzel geri dönüşler sağlayacak hem de diş hekimliği, diş hastalıkları ve diş sağlığının önemi konusunda bir algı yaratacaktır. Böyle bir şenlikle bizleri bir araya getiren ve emek veren herkese teşekkür ederim" dedi.
Karşıyaka Anaokulu öğrencilerinin "Elif'in Diş Dostları" adlı tiyatro gösterisinin ardından Hasan Pınarçalı Anaokulu ve Ortaokulu Müzik Korosu'nun müzik dinletisi ile devam eden şenlikte izleyicilere neşeli ve renkli anlar yaşatıldı.
Karşıyaka Anaokulu ve Hasan Pınarçalı Ortaokulu öğrencileri arasında gerçekleştirilen Ağız ve Diş Sağlığı temalı resim yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri Karşıyaka Kaymakamı Sadettin Yücel, Doç. Dr. Ahmet Emin Erbaycu ve Karşıyaka İlçe Sağlık Müdürü Dr.Yıldıray Çığırgil tarafından verildi. Şenlik resim sergisinin gezilmesinin ardından sona erdi.

İZMİR, (DHA)
FOTOĞRAF

 

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi'nde şenlik hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 10 Mayıs 2016 tarihinde saat 11 17’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi'nde şenlik haberi güncellenecektir.

İZMİR NAMAZ VAKİTLERİ

11 Aralık 2018, Salı
 • İmsak
  06:43
 • Guneş
  08:11
 • Öğle
  13:10
 • İkindi
  15:37
 • Akşam
  17:58
 • Yatsı
  19:20
Sayfa Başı