MALATYA HABERLERİ

Ağız Ve Diş Sağlığı Merkezi, Hastane Oldu

IHA
23.10.2015 - 13:54Son Güncelleme :

YEREL HABERLER MALATYA

IHA

Malatya Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliğine bağlı 51 diş ünitesi ile hizmet veren Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi, Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi statüsüne dönüştürüldü.
Kamu Hastaneleri Kurumu’ndan alınan izinler neticesinde 21 Ekim 2015 tarihi itibariyle 60 ünite ve 5 yatak kapasiteli Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi, Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi statüsüne dönüştürüldü. Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliği’nden yapılan açıklamada, “Ağız ve Diş Sağlığı Hastaneleri ayaktan veya gerektiğinde yatarak muayene, tetkik, teşhis ve tedavi hizmetlerinin yanı sıra ileri tetkik ve tedavilerin de uygulandığı (Ameliyathanesi, Yataklı Servisi bulunan) tanı ve tedavi merkezleridir. Ağız ve Diş Sağlığı tedavilerinde cerrahi branşlar ağırlık teşkil ettiğinden daha önce Malatya Devlet Hastanesi ve Yeşilyurt Hasan Çalık Devlet Hastaneleri ile imzalanan protokoller doğrultusunda bu hastanelerde sunulan ameliyathane hizmeti artık hastanemiz bünyesinde oluşturduğumuz ameliyathane ve yataklı servis birimlerimiz vasıtasıyla yapılacaktır. Böylece hasta mağduriyetleri önlenecektir. Buna göre flap, frenektomi, dudak damak, kist ve tümör operasyonları, TME hastalıkları, Maxillo-Facial cerrahi, çene kırığı ve lüksasyonu, gömülü dişler, implant ve implant üstü yapılar, yer tutucular, ortodontik anomalilerin tedavisi, zihinsel engelli ve spastik hastaların genel anestezi altında uyutularak hastanemizde tedavileri yapılabilecektir. Hastane olarak hizmet sunmanın bir zorunluluğu olan uzman diş hekimi ve nitelikli yardımcı sağlık personeli sayısında Bakanlığımızın öngördüğü kriterler doğrultusunda artış olması beklenmektedir. Buna göre daha önce merkezimizde bulunmayan restoratif diş tedavi, ağız, diş, çene cerrahisi, endodonti, pededonti, çocuk diş hekimliği, ortodonti, periodontoloji alanlarında uzman diş hekimliği kadrosu, yardımcı sağlık personeli olarak hemşire ve anestezi teknikeri kadroları hastanemize tanımlanmıştır” denildi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Malatya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Malatya ilinden Ağız Ve Diş Sağlığı Merkezi, Hastane Oldu hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 23 Ekim 2015 tarihinde saat 13 54’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Ağız Ve Diş Sağlığı Merkezi, Hastane Oldu haberi güncellenecektir.

  MALATYA NAMAZ VAKİTLERİ
  17 Ekim 2017, Salı
  • İmsak
   04:54
  • Guneş
   06:30
  • Öğle
   12:23
  • İkindi
   15:29
  • Akşam
   17:55
  • Yatsı
   19:20
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı